| just1me a întrebat:

Acum ca a inceput scoala, frica mea s-a intors: muzica. Din clasa a 2-a nu mai am curaj sa cant pentru ca atunci a spus invatatoarea ca nu eram atenta si sa cant imnul( eram la inceput). Atunci eram mai sensibila si am inceput sa plang dar incercam sa nu o fac si cand am inceput sa cant zici ca ma chinuia cineva. Dupa ce au ras toti de mine si desigur incepusem sa tremur nu mi-a mai trecut nota, dar nu asta conta, ci frica sa nu rada altii de mine. Acum maine o sa am muzica si daca voi fi pusa sa cant nu stiu ce voi face... poate ma puteti ajuta sa trec peste asta.sad

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Eu zic sa nu iti fie frica, lumea din ziua de azi este rea, de aia rade de tinestraight face, incearca sa fii mai curajoasa, chiar daca nu ai voce, potii canta, si dupa sa incepi si tu sa razi, adica sa fi mai nepasatoare, stiu cum e.si eu sunt foarte sensibila, si emotiva, dar am invatat sa trec peste aceste 2 sentimente in unele situatii(cum ar fi a ta), si este bine ca uneori sa ignori lumea.nu lua in serios tot ce zic unii despre tinestraight face, sa iei in serios ce iti zice familia! si prietenii care iti vor binele
Concluzie: Canta, si daca incep toti sa rada, sa incepi si tu, si sa zici,, nu am voce, asta e, nu toti avem voce" si ai sa vezi ca o sa fie in regulahappy incearca asa.si cu sensibilitateawinking, las-o mai moale.happy

Bafta! si note bune!:*

3 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Daca rade cineva de tine, razi si tu cu ei.

| Minks a răspuns:

Pe mine la muzica mereu ma bufnea rasul, si cand cantam eu.

| Antikku a răspuns:

Si eu eram destul de sensibila cand venea vorba sa fac ceva intr-un public in care nu toti ma agreau. Dar pana la urma m-am gandit ca daca rad de mine asta e, nimeni nu-i perfect. Si am inceput sa fiu mai indiferenta, si sa iau greselile la "baza".
Cred ca asta ar trebui sa faci si tuhappy
Plus ca, daca o sa cante si altii, o sa vezi ca fiecare o sa cante stalcit, fiindca emotiile iti schimba vocea...si din rusine o sa dati in distractiehappy
Stiu ca nu mai are rost raspunsul meu, dar sper ca ai rezolvat problemahappy