| iulyana a întrebat:

Mi-a placut de un baiat tot anul scolar ce a trecut...Eram indragostita pana peste cap de el de ochii lui de zambetul lui! sad Nu am vorbit cu el deloc...era si mai timid el asa...In primele saptamani ale anului il visam in fiecare seara... Oricum... indragosteala mea m-a dat de gol...si el a aflat ca imi place de el de la o colega pe mess... el a inceput sa rada...si totusi ...la scoala tot nu puteam sa ne dezlipim ochii unul de pe celalalt...sad Infine...tot anul a fost un infern pentru mine...sad Il mai visam din cand in cand.insa acum cu vacanta incepusem sa il uit...chiar nu mai imi pasa de el...Pana aseara...cand l-am visat din nou...eram la scoala...si locul meu era ocupat...si m-a invitat sa stau langa el... m-a luat de mana si am inceput sa vorbim...si incepusem sa ii spun prin cate am trecut incercand sa vorbesc cu el si sa il fac sa ma placa...eram asa de atrasa de el...crying Si azi de dimineata cand mi-am adus aminte ca l-am visat am inceput sa plang...credeam ca l-am uitat dar...sad Mi-e frica acum cand o sa il reintalnesc la scoala sa nu imi revina sentimentele mele pentru el...sad Ce sa fac sa il uit?cryingcrying HELP!crying

14 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai mai grav este ca se pare ca nu vrei sa-l uiti. Poate mai bine ar fi sa-l faci sa te placa nu crezi?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

De ce nu ii spui ce simti pentru el? probabil si el simte acelasi lucru dar cum ai spus ca e timid...asteapta sa faci tu primul pas...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Sunteti in aceeasi clasa? Daca da... e cam greu sa il uiti.Singura modalitate sa il uiti ar fi sa rupi de totului legatura cu el.chiar daca inca te mai gandesti la el.
Cand incepe anul scolar ...incearca sa faci pe intangibila cu el. Ii zambesti sec...si il saluti simplu.Nu intra in vorba cu el.Comporta-te de parca totul a trecut...si sunteti simple cunostinte...nimic mai mult. Socializeaza cu ceilalti colegi... dar pe el evita-l.Sigur se va simti aiurea...la fel de aiurea cum te-ai simtit si tu cand ai aflat cum vorbeste cand vine vorba despre tine. A fost foarte urat din partea lui sa vorbeasca asa...deci nu merita sa te comporti nici tu frumos cu el.
Iar opusul iubirii...nu e ura...ci idiferenta.
Daca se va simti ofensat ca nu vorbesti cu el si va incerca sa discute cu tine despre chestia asta... spune-i frumos ca tu nu ai ce cauta in acelasi context cu ...organul lui sexual invocat intr-o injuratura la adresa ta.

| iulyana explică:

Nu sunt sigura de sentimentele lui fata de mine.crying Dar au fost mai multe chestii care m-au facut sa cred ca tine la mine intr-o oare care masura... de exemplu: el stia ca imi place de el si totusi nu a spus la nimeni... daca nu ii ppasa putea sa spuna la toti si sa ma faca de ras...alta chestie: i-am lasat un commet pe hi5 : "sad" asa era commentul si el l-a sters si nu a spus la nimeni...nu stiu ce vrea de la mine...de ce se uita asa la mine...sad si totusi de ce a ras atunci?sad

| iulyana explică:

Da wazgalycy dar in vis m-a luat de mana...sad si el m-a si injurat odata...nu in fata... i-a spus atunci pe mess colegei mele cand i-a spus ca imi place de el... a sppus cv de gen u da'o in *** ce vrea...sad nu stiu mai...eu va cer sa imi spuneti cum sa il uit si voi imi spune-mi contrariul angry CUM SA IL UIT!? asta vreau de la voisad

| iulyana explică:

Matei... mi-as fi dorit eu sa fie asa... dar nu...sad pentru ca atunci cand a vorbit cu colega... ea incerca sa il traga de limba sa vada daca si lui ii place de mine si el s-a enervat si i-a spus ceva de genu : "hai ca stiu ca ea iti zice ce sa imi spui"! Si culmea eu nici nu stiam ca ea vorbea cu el de mine... dar s-a dat ea de gol si am intrebat-o ce are si mi-a dat toata conversatia lor...sad

| tremuriciiuliana a răspuns:

Iulyana de ce sa-l uiti? ia-ti inima in piept si vorbeste cu el daca chiar simti ceva atat de special pentru el se pare ca la tine e dragoste nu gluma

| ejaxz a răspuns:

De ce nu ii marturisesti ce simti?

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Eu ce sa mai zic? :p Mi'a plkt de un baiat din liceu la inceput de an, si dupa ctv saptamana i'am trms un biletel [stiu ca nu am facut bine.] care trebuie sa ajunga la un coleg de'al meu din partea unei colege. dar am rugat; o sa mi'l dea mie ca sa i'l dau lui... i'i l'am dat. apooi seara am vb pe mess si mi-a zis ca deocamdata nu vr o pritena sad... am inteles si psweste 2 zile l'am vazut k prt mea cea mai buna ...colega mea. cea in care aveam incredere... ma rog... acum l'am uitat. >big grin

| ---droid-kid--- a răspuns:

Dc sa il uiti?
ai spus ca iti place de el
daca tea luat de mana inseamna k simte cv pentru tine nu?
atunci nu ezita... ce va impiedik sa fiti impreuna?
nimeni...deci spor la lucruhappyzbye te'am :*:*:*

| matei_8120 a răspuns:

Iulyana... poate el te place si crede ca tu nu il placi(si eu fac asa cateodata), iar cand a auzit ca tu il placi nu i-a venit sa creada(poate credea ca prietena ta vrea sa isi bata joc de el). Faza cu injuratul mi se pare cam deplasata...nu stiu ce sa zic.

| Official a răspuns:

Nu stiu. poate e doar o obsesite pentru tine! de fapt nu-ti pasa de el dar tu crezi ca inca te mai intereseaza persoana lui! nu stiu zic si eu...
Naspa, oricum bafta si incearca sa crezi ca nu exista(chiar dace e imposibil) sadsorry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca tie iti place de el si lui de tine de ce nu sunteti impreuna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca si lui i place de tine poti sa il chemi la un suc daca el i prea timid si daca nu iti mai place de el incearca sa il uiti cand il visezi candestete la alceva