| myxolaryy a întrebat:

Am 11 ani si sunt din iasi as vrea sa devin cantareata vreau asta de la 4 ani dar nu stiu cum?

Răspuns Câştigător
| Mar a răspuns:

Trebuie sa ai talent prentu asta voce. du-te la palatul copiilor din iasi la sectiunea canto.va dura pana vei ajunge cantareata.gadeste-te la varsta asta nu stii ce inseamna cantareata (multa munca stres dureri presa barfe). asta doar daca o sa ajungi o mare vedeta laughing. rezultatele se pot vedea peste eu stiu 10 ani. ei ar trebui sa participi si la concursuri nationale. pa-pa

6 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Simplu.Inregistreaza o melodie cantata de tine. Du-te cu ea la o casa de productie si dai o proba si acolo afli daca ai talent sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Passat a răspuns:

Uite aici un site care te va ajuta cu siguranta. http://www.muzicabuna.ro/articole/cum-te-lansezi.html

| chocolatemuffin a răspuns:

Pai eu fac pian si chitara, dar daca tu spui ca ai voce, ar trebui sa mergi la concursuri, sa vb cu parinti tai sa te sustina, sa dai probe, etc.trebuie sa te zbati daca vrei sa ajungi o cantareata apreciatahappynu e de ajuns sa-ti doresti asta, daca ai talent, incearca! daca nu, asta e.si sa stii ca unii oameni iti pot spune ca ai voce doar ca sa nu te raneasca dar ar trebui sa afli parerea unui expert.pai ce sa-ti zic, bafta!

| myxolaryy explică:

Eu stiu ce isseamna asta caci iau lecti de pian zilnic asa ca birdgette taci din gura si toata lumea imi spune ca am voce si talent nu cred ca mar mini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere in tine!