| CandyCandy a întrebat:

Am ascultat piesele unei artiste care e preferata mea de foarte multa vreme. De atunci pana in ziua de azi numai pe ea m-am axat. Ascultam si altele dar cel mai mult ale ei. Si acum cand ascult chiar daca ii artista mea preferata cand aud piesele imi par prea familiare, mi-au intrat deja in ureche, sunt obisnuita cu ele. Nu imi mai pare nimic nou. Cum as putea sa fiu din nou asa cum am fost la inceput sa am din nou senzatia aceea? Ca si cum as primi un cadou ma bucur de el un timp si dupa ma obisnuiesc cu el. Asa si cu muzica. Vreau niste idei ca să simt din nou si sa ma bucur din nou de ea. Funda

2 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Nu mai asculta melodiile ei.DELOC
Asculta alti artisti.
Doar fiindca e artista ta preferata nu inseamna ca trebuie sa o asculti mereu. Dupa o vreme toate cantecele devin repetitive, caci le stii pe de rost.

| CandyCandy explică (pentru RKBlue):

Nu pot sa renunt sa imi mai placa melodiile ei. Eu doar vreau sa simt si acum aceeasi senzatie pe care am avut-o la inceput de tot. Un truc as vrea. Cata vreme sa fac o pauza?