| bianca24 a întrebat:

Am o intrebare:la ora de muzica ne pune sa cantam dupa note, dar eu nu stiu sa cant dupa note.Ma puteti ajuta? Exercitii, vocalize, orice. Dau fundita pentru cel mai eficient si mai original raspuns.

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

Pai daca trebuie sa canti dupa note nu e nevoie de vocalize. Vocalizele sunt exercitiile pentru voce(sa iti pastrezi vocea, sa poti sa ridici etc). Sa canti dupa note trebuie sa inveti notele foarte bine pe portativ, sa le poti citi.
http://1.bp.blogspot.com/......+Major.jpg
Trebuie sa stii Gama Do Major foarte bine(restul gamelor o sa le inveti repede daca stii baza). Trebuie doar sa retii locul fiecarei note. :)