| ALEXA2387 a întrebat:

Bună TPU deci fac școala online și la ora de muzică ne pune să cântam și mie îmi e rușine și de colegi dar și de membri familiei mele și nu știu ce să fac. Ma puteți ajuta?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este ora de muzica... cu totii am trecut prin astfel de momente.

Hai sa iti zic o poveste de cand eram in liceu, poate te ajuta ^_^
Ne-a pus sa cantam odata, si chiar daca mai radeam la ce cantau ceilalti (cim este si normal), nu faceam exces. Adica cu bun simt. Cand am cantat eu, a inceput colegul meu de banca sa rada ca un "prost" si eu nu ma mai puteam concentra, desi eram praf la cantat cu vocea. Si i-am spus profesoarei ca nu pot din cauza lui. Si ea a a zis ca nu o intereseaza. Ei bine, mi-a dat un 4. Nu prea am inteles de ce, desi eu faceam si lectii de pian si ea stia asta. Toti s-au mirat cand au vazut acel 4 acolo.

Unde vreau sa ajung cu asta... acum, peste atatia ani, pot sa iti zic ca nu mai conteaza nici 0.1% pentru mine acea faza sau pentru oricine altcineva. Nimeni nu isi mai aduce aminte. Doar ma gandesc si rad la ea big grin

Nu mai conteaza nici ca radeau ceilalti colegi de alti colegi, nimic nu mai conteaza, toti au uitat. In 2 saptamani, daca chiar ar rade cineva... toti uita, crede-ma. Nu iti face atatea griji.

Spune-le alor tai ca trebuie sa canti si aia e. Poate vor sa plece de camera cat timp ai ora.

Numai bine! ^_^ si succes la ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i lu profa ca ai probleme cu gatul...
Si ai grija sa nu te inregistreze cineva btw

| ALEXA2387 explică:

Mă gândeam să mă înregistrez cântând și să o pun la oră oare merge?

| AndreiAlex444 a răspuns:

Eu zic sa nu iti mai fie rusine. Pana la urma asta va pune sa faceti, nu e ca si cum te-ai putea impotrivi. Cat despre scuzele ca,, nu imi merge microfonul/camera,, sunt deja penibile, nimeni nu le mai crede.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiAlex444):

Nu sunt penibile deloc. Pana si noi oamenii ne mai "defectam" uneori. Ce pretentii sa ai de la niste aparate?