| denisa_5127 a întrebat:

Am un prieten de 11 luni il iubec foarte mult el p mine la fel dar ne-am despartit crying pentru o prostie Ne-am despartit din cauza la o verisoara de-a mea... Verisoara mea si-a facut un id de baiat si la amenintat sa ma lase in pace ca este cu mine de 5 luni si ca trebuie sa ma marit cu el cand a intrat p mess sa vorbesc cu el mi-a zis ca s-a terminat totul! Eu am ramas socat pentru ca nu stiam despre ce e vorba pana la un momendat am aflat despre ce e vorba eu am tot incercat sa il conving ca nu e adevarat si el tot o tinea pe a lui si imi spunea ca s-a saturat ca de cand e cu mine se cearta cu toata lumea eu nu stiu ce se intampla cu el vreau si eu un raspuns corect de la dv. va rog frumos Oare mai ma iubeste si imi e frica ca nu o sa mai ma inpac cu el.cryingcryingcrying

3 răspunsuri:
| resemnat a răspuns:

Parerea mea este ca el a gresit pentru simplul motiv ca nu a avut incredere in tine (desi va cunosteti de ceva timp) si ca a crezut tot ce i s.a spus fara sa t mai intrebe daca e adevarat... sfatul meu ar fi sa astepti sa treaca putin timp (dar nu prea mult (cateva zile zic si eu)), poate asa va face primul pas spre impacare si isi va recunoaste greseala...MULT NOROC!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună Denisa!
Sentimente mai există, ele nu pot dispărea așa, de la o ceartă. Uneori e bine să se mai întâmple și din astea, tocmai în momentele tensionate cunoști mai bine oamenii. Ai răbdare draga mea, dacă el are cu adevarat sentimente pentru tine o să vă împăcați, dacă nu, înseamnă că el abia aștepta un astfel de moment ca să rupă relația. Sfatul meu este să nu forțezi lucrurile, dacă e să fie, va fi cu siguranță. Și încă ceva, încearcă să fii mai discretă în privința relațiilor tale- astfel verișoara sau oricine altcineva să nu le poată influența.
Mari succese!

| Bibiiubesteciocolata a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu elwinkingSau roaga un prieten care ii e apropiat lui sa vorbeasca cu el si sa'i explice ca verisoara ta este de vinawinking