| Silyca a întrebat:

Aveam o voce frumoasa iar acum nu mai pot sa cant crying singurul lucru in care ma regaseam era in muzica am vrut sa merg la un liceu de acest gen iar acum nu stiu ce sa fac.Cand incep sa cant simt un dop in gat si nu mai pot lua aer ma sufoc.Sunt foarte dezamagit puteam sa cant aproape orice va rog sa ma ajutati.
PS:Oare problema este ca mi se schimba vocea?

9 răspunsuri:
| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Uite eu incerc sa iti dau un sfat sper sa te ajutebig hug incearca sa mananci miere sau lapte cald in special miere ajuta mult pentru gat majoritatea cataretilor de muzica populara sau dance sau alte tipuri filosesc miere pentru gat am vazut si la televizor ca e recomandat! Daca nu merge ar fi bine sa te duci la un doctor probabil ai racit in gat! sper ca te-am ajutat pup:* funda?batting eyelashes

| bbyu2 a răspuns (pentru BrUnEthaThaDeViS):

Mierea si laptele sunt un mit.

| bbyu2 a răspuns (pentru bbyu2):

Eu cred ca tu ai cantat incorect si vocea s-a suparat. Daca chiar ti sa iti revina vocea si sa faci performanta din asta, mergi la un foniatru (doctor care se ocupa de asa ceva) si fa un tratament. Apoi, incepe niste ore de canto ca sa eviti sa mai patesti lucruri de genu`.

| FeliL112 a răspuns:

Si eu cant cred ca mai bine decat Selena Gomez, ei vocea trebuie si pastata.
Si nu poti sa te lauzii meriti, asta pentru ca te-ai laudatt. Ete..Liceu de muzica? auzi la asta bahh fata facultate de muzica...
Scz ca am vb asa nu-mi plac persoanele care se lauda pe el. Ey ce poti sa faci e sa cumperi un sirop sau sa bei doar ceai...si sa porti o esarfa la gat.winking succeess.

| Silyca explică (pentru FeliL112):

Tu te-ai laudat meriti sa nu mai poti canta? Si da exista licee dar nu doar pentru muzica si se pune un accent mare pe asta sunt si ore suplimentare daca nu sti de ce vorbesti mai suparat foarte tare...Ce vroiai sa zic ca am o voce urata si vreau sa cant dar nu pot?

| Raynn a răspuns (pentru FeliL112):

"eu cant cred mai bine decat selena gomez"

"nu imi plac persoanele care se laude pe sine*(hai ca ti-am si corectat romana)"

Se cam bat cap in cap astea doua fraze, nu crezi? Nici nu stiu de unde sa incep, sa iti explic ca Selena Gomez e un rahat cu ochi de cantareata comerciala fabricata de catre disney si ca degeaba vezi doamne ai canta mai bine ca ea sau sa iti corectez postul de mai sus.

pastrata*
lauzi* +virgula plasata prost care de fapt trebuia sa fie punct
Deja fraza cu liceul de muzica m-ai pierdut grav rau...

Silyca, nu asculta gura prostilor, bafta cu vocea.

| FeliL112 a răspuns (pentru Silyca):

Canta, dar daca nu ai o voce frumoasa, nu visa la licee, pentru ca platesti cam 1000 lei pe lunawinking

| anaareciuma1234 a răspuns:

Incearca sa faci o pauza. Nu iti mai chinui gatul. Mananca multa miere. Si sa nu tipi.laughing Ajuta si daca nu bei lichide foarte reci.
Si depinde si cati ani ai caci ti se poate schimba vocea. :d Asta poate fi si putin rau pentru ca ea nu o sa mai sune la fel.
Bafta multa cu vocea ta. Sper sa iti revii.>big grin