| ANAHsneaman a întrebat:

Buna as vrea sa pun o intrebare pentru cei ce se pricep la chitara.
As vrea sa invat sa cant la una de obicei compun piese dar nu am si melodie asa ca vreau sa invat.CE fel de chitara imi recomandati pentru incepatori intr-o suma de 300-400 lei?
Si niste lectii online? Multumescc frumos.

1 răspuns:
| blitzenn21 a răspuns:

Gasesti chitare acustice Reghin, de fabricatie romaneasca, la preturi variind intre 200 - 500 Lei. pentru inceput iti recomand o chitara pe la jumatatea plajei de preturi, la care sa ii pui niste coarde de calitate.
cat despre tutoriale de chitara, incearca pe Youtube. gasesti acolo tot ce vrei