| LarissaMouse a întrebat:

Stiti cumva niste metode de imbunatatire a vocii? Am o voce destul de frumoasa,dar nu m-am ocupat niciodata de ea,adica nu am luat in serios cantatul, insa as vrea sa incep de acum.Am cautat si am gasit cateva metode bune, dar as vrea sa aud si de la voi.
P.S. Nu vreau sa fac lectii de canto.
Fundita ♥

Răspuns Câştigător
| OannaMIoana a răspuns:

Cauta pe net videoclipuri speciale pentru asta! Si canta zilnic! happy Asculta muuulta muzica! Fii atenta la note, ton orice.Inregistreaza-te cu telefonul si fa diferenta intre original si ce ai inregistrat tu! happy Bine ca telefonul nu are capacitatea unui studio dar e un inceput! Bafta! happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de multe vocalize!
Pa, pa.

| corolav a răspuns:

Dacă nu vei face ore de canto( dacă vrei să cînți, la modul profesionist) nu vei reuși niciodată.
Mergi la o școală de artă populară!

| diaac a răspuns:

Vocalizele ajuta. Daca nu vrei lectii de canto (desi asta te-ar ajuta cel mai mult), ai putea cauta tutoriale pe youtube. Sigur, depinde si ce anume vrei sa imbunatatesti la vocea ta.

| einenebun23 a răspuns:

Pai incearca sa canti cat mai mult si iti vei imbunatati vocea.

| Fintommi a răspuns:

Intra aici http://www.karaokeparty.com/en/
daca ai microfon, poti canta aproape ce vrei, si pe mine chiar m-a ajutat, ai in dreapta sus si mai multe chestii, o sa gasesti tutoriale de exemplu ca sa iti imbunatatesti vocea. tutoriale de incalzire etc. Sunt multe :) si mai ai si un joculet in care daca ghicesti numele sau autorul unei melodii castigi puncte! Sper ca te-am ajutat ^^