| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta intrebare dedicata faniilor Megadeth! Eu sunt o mare fana Megadeth si am o parere foarte buna despre trupa si muzica lor pur si simplu o ador.Voi ce parere aveti despre trupa, care este melodia voastra favorita si albumul vostrul favorit? Eu cel putin le iubesc pe toate!

7 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Pe cât puneți pariu că tipa asta suferă atât de mult după atenție încât pare că reacționează mai mult ca o fană One Direction?
Dar fie, merg cu A Tout le Monde ca melodie preferată și cu Rust in Peace ca album preferat. Și riffurile sunt pure fun pe chitară.

| zăGhost a răspuns:

Scriu asta doar pentru ca sunt sigura ca n-ai mai mult de 14 ani si totusi stii ceva muzica...
Multora ne place Megadeth, dar n-o sa auzi "vai, ii ador", "oai, ce trupa calumea" sau astfel de replici.
Daca ai pretentia ca oamenii care asculta acelasi (sub)gen ca si tine sa te vada ca pe una dintre ei, nu veni cu texte ca cele de mai sus.
Ca sa nu fiu complet off topic, de la Megadeth am 2 albume preferate: Countdown to extinction si 13, iar melodii sunt prea multe.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Piesa mea preferate e Go To Hell si albumul Rust in Peace.

| WinterSoldier a răspuns:

Iti spun foarte sigur ca nu ascult One Gayection sau cum le-o spune.Mie imi place Megadeth,Lordi,Epica,Slayer,Chuck Schuldiner, etc.Dar daca asta e parerea ta eu n-am nimic impotriva mie cel putin imi plac melodiile Crush'em, Back in the day, A tout le monde, Hangar 18 si albumele preferate sunt Rust in Peace si Countdown to extiction.Si nu-mi place sa fiu in centrul atentiei dar vroiam sa aflu si parerea altora

| Polaris a răspuns (pentru WinterSoldier):

Nu-mi pasă nici ce asculți tu.

| Wøodenpints a răspuns:

Întâmplarea face ca în momentul ăsta să am pe mine tricoul cu Megadeth laughing.
Albumul preferat este Peace sells... but who's buying?
Melodie...nu am una prefeartă, îmi plac mult prea multe ca să aleg doar una. Dar să zicem... Sweating bullets

| Coca_Alexis_1998 a răspuns:

Pai...de la Megadeth melodiile preferate sunt: Never Walk Alone si Tornado Of Souls, drept album preferat Rush in Peace.