| Dan768 a întrebat:

Acum vom termina clasa a 8-a si diriginta noastra vrea sa organizeze un banchet. Si eu cu cativa colegi nu vrem sa participam la acest banchet si vom tine o petrecere la mine acasa. Si vreau sa inchiriez niste placi de mixup de preferat de la pioner dar nu foarte scumpe. Daca stiti de unde pot inchiria placa de mixup dau Funda.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O sa vina vremea cand o sa-ti para rau de asta. Mai bine du-te la banchet. Cu colegii te poti intalni si in ziua urmatoare.

| Dan768 explică (pentru Salontanul):

Ma lasi ma? Ori sti raspunsul ori nu. Si lasa ca nu o sami para rau de loc.

| Salontanul a răspuns (pentru Dan768):

Ma sa-i spui ma-tii, nesimtitule! Prost si needucat. As putea sa-ti fiu bunic, analfabetule! "Sti"se scrie sau "stii". "Sami" sau "sa-mi".