| LoveForShania a întrebat:

Vechea noastra diriginta ne-a zis ca pe 14 iulie o sa organizeze o petrecere, pentru noi care am terminat clasa a 8-a. La petrecere va fi si dans etc. Si nu stiu pe cine sa am ca partener. Adica: baiatul cu care vreau sa merg la dans nu m-a invitat, si nici el nu are partenera. Ce sa fac? Sa il invit eu ca partener sau ar trebui ca baiatul sa ma invite pe mine?

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

La asta mi-a placut replica din twilight, asa ca ti-o dau si eu: "Take control, you're a strong, independent woman(girl)"
succes happy

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa il inviti u happyInainte trebuia neaparat sa invite baiatul, fata dar acum nu se mai tine cont.big grin
Daca el nu a avut curajul invita-l u happy
Succes si distractie placuta la dans!winkingkiss

nony
| nony a răspuns:

Nu cred ca e chiar bine sa-l inviti direct, dar ai putea sa-i faci o alta abordare.Intr-un moment cand il prinzi singur, intreaba-l ce planuri are pentru petrecere.Vezi ce zice, cu cine se duce. ce anturaj are. Daca vezi ca nu are nici un plan. zii:¨Nici eu nu sunt cu nimeni, nu ai vrea sa mergem amandoi¨.in plus nu ai nimic de pierdut. Daca te refuza eu zic sa o lasi balta cu baiatu ala.inseamna ca ori are pe cineva. ori de tine nu ii place.Nu vreau sa te descurajez sau sa te intristez, dar asta cam ar fi adevarul. Te pup

| JackieSue a răspuns:

Nu se cuvine sa il intrebi tu pe el. Cere-i ajutorul unei prietene. Spune-i ei sa-i zica baiatului:"Hey daca n-ai cu cine sa mergi d c n-o inviti pe fatacool01?"sau ceva de genu`laughing.

| alexa a răspuns:

Inainte poate nu era acceptat acest lucru si era o rusine sa faca fata primul pa, dar acum nu se mai tine cont
eu zic sa. l inviti pentru a nu pierde ocazia(sa nu ti. l ia altatongue)
daca ti. e rusine sa. i spui in fata fa. o pe mess sau printr. un mesaj si poate ca vei avea noroc.cine stie poate si el e se gandeste la tine sa. i fii partenera dar nu are curajul sa. ti spuna
bafta si distractie placutawinking

| Ralux a răspuns:

Avand in vedere ca nu mai suntem pe vremuri... da, evident ca ar trebui! Ti-e frica sa il inviti? Acum s-a schimbat modabig grinfetele invita baietii laughing si chiar daca nu ar fi asa, care ar fi problema? Pur si simplu invita-l si daca refuza nu te descuraja, ori are partenera ori nu te meritahappy. Sunt sigura ca multi baieti vor sa te invite dar nu au curaj. Ia tu initiati-va! Baietii admira asta la o fata.

Succes!

| Yly a răspuns:

Fa tu primul pas, incercarea moarte n-are.Si apoi daca nu il inviti te vei intreba daca totusi venea, sau poate nu.scapa de indoieli si curaj. daca nu va accepta el va pierde o partenera de danstongue

| Altair a răspuns:

Du-te la el! daca il astepti pe el no sa te invite cum spun eu:,, daca vreai ceva nu astepta sau o sa pierzi

| shadow_3116 a răspuns:

Pai el ar trebui sa te invite pe tine ca sa nu iti patezi onoarea.Traditia este ca baiatul sa invite intodeauna fata.Doar disperatele, invita baieti la dans