| Editzelu a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa ma apuc de cantat si pentru asta trebuie sa fac anumite lectii de canto (exercitii pentru voce).
As vrea sa stiu daca e prea tarziu si cam la ce varsta ar fi fost ideal sa ma apuc.

2 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Nu, nu este târziu.
Nu cred că era necesar să specifici ce presupun lecțiile de canto. -_-
Pentru început ai putea face un cover și să-l pui pe youtube pentru a afla păreri obiective.
Totuși nu te poți apuca de cântat așa dintr-o dată, trebuie să ai un talent, un fundament. Degeaba faci lecții de canto dacă nu ai înclinația spre cântare. Ți-o spune cineva care știe cât de cât ce este cântatul.
Mult success în continuare și poate faci un cover să te ascult și o să-ți pot oferi mai multe păreri!winking

| Editzelu explică (pentru Morphines):

Sa inteleg ca ai cantat la viata ta.Atunci explica-mi mai multe te rog despre ce mi-ar trebui si cam in ce consta talentul asta(cum imi dau seama).