| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Am o intrebare noua si chiar vreau sa imi raspundeti daca puteti.Eu am 12 ani si sunt fata si imi place sa cant cand nu e nimeni cu mine in camera.Nu cant foarte bine pentru ca nu fac canto.Mama a zis ca daca vreau ma duce la cursuri,dar eu nu prea vreau, pentru ca imi e rusine.Intrebarea mea e : daca fac cursuri de cantat de pe net ma ajuta? Adica in cativa ani o sa am voce buna daca fac dupa net? Si daca puteti sa imi dati niste linkuri bune cu lectii de canto.MULTUMESC ANTICIPAT,

3 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Pai te intreb si eu, de ce au mai aparut cursurile de canto? ca sa repete elevii acasa? normal ca daca vrei ceva mai sus, cauti sa mergi la un prof ca ala va sti exact CUM sa te ajute, asa daca ramai dupa ureche si mai zici ca nici o voce buna nu ai, inseamna ca aspiri la nivel mediu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

mergi să faci cursuri. o să scapi de rușinea asta în timp, e nevoie să exersezi mult. acolo o să vezi și dacă ai voce.

| lovecats123 a răspuns:

Si mie imi place sa cant pentru ca ma eliberez de stres si am o liniste sufleteasca.Nici o data nu am cantat in public pe acelasi motiv ca tine dar e aiurea.Eu zic ca pe net poti doar sa exersezi(vocalize, teorie, imiti vedete)dar crede-ma ca un profesor e mult mai bun.Fa-ti curaj si accepta sa canti. Poate in viitor te vom vedea la televizor.Multa bafta iti urez