| anonim_4396 a întrebat:

Vroiam sa va intreb ce stiluri de muzica va place sa ascultati. Ce va place cel mai mult la ele?
Eu personal am ascultat rock 2 ani de zile insa dupa ce am descoperi k-pop-ul am adoptat o noua obsesie pentru el si m-am lasat de rock.
Cine mai asculta k-pop sa scrie trupe sau link-uri cu melodia preferata.
:*

17 răspunsuri:
| MidnightR a răspuns:

Ascult orice, conteaza doar sa imi placa si sa sune bine.Binenteles,o muzica cu un 10 pe scara "How fuc8ed up I am inside after listening" va fi ascultata de mai multe ori decat una cu 1.

| Neberius13 a răspuns:

K-pop-ul e un rahat. E la fel de praf ca orice alt pop contemporan. Doar că pentru un motiv peste puterea mea de înțelegere există oameni care consideră că căcatul asiatic nu miroase la fel ca cel european sau american. Rock, metal, jazz, blues, folk, și clasică, în principiu asta ascult.

| Irina3pouzeltov a răspuns (pentru Neberius13):

Tu esti un rahat. Nu vezi ce poza ai la profil?
Copil avortat ce esti!
Daca nu iti place, nu comenta, lasa raspuns cu ce iti place, nu cu ce nu iti place.
Cacat asiaic? Si cand ma gadesc ca ai oglinzi prin casa...
Rockul e o prosie...

| Neberius13 a răspuns (pentru Irina3pouzeltov):

Uitasem complet de intrebarea asta, bine ca mi-ai amintit. No hai ca asta-i buna. Iubesc logica ta. Am ascultat cateva nimicuri de alea, k-pop, mi-am facut o idee, e la fel de comercial si ridicol ca majoritatea muzicii pop din zilele noastre. Mi-e imposibil sa pricep ce vedeti voi la gunoiul ala, mai ales ca il ascultati voi copilasii astia care vreti sa va considerati diferiti de restul turmei. Explica-mi si mie, domnisoara cu gura mare si sinapse putine, cum merge treaba asta? Si ce legatura are poza mea cu muzica? Nici una desigur, asta se numeste ad hominem, Schopenhauer a explicat foarte clar ca e folosit de oamenii mai putin inzestrati de natura in ceea ce priveste sistemul nervos. Mi-ar placea sa mai discutam, insa aparent, o simpla parere referitoare la un gen de muzica stupid e prea mult pentru tine. Rock-ul e o prostie? Bun, e parerea ta, si desii ridicola eu o accept. Ca era si greu sa faci la fel in loc sa te faci de rahat.

| Irina3pouzeltov a răspuns (pentru Neberius13):

Nu ma iau dupa restul turmei?
de ce ar trebui sa fac asta daca imi place k-pop-ul
daca mata nu te-a invatat sa taci asta e viata
ii iau apararea acestei trupe, acestui gen deoarece ei m-au scos din depresie
asa cum sunt ei mereu vezeli, si draguti eu facut-o
m-au scoas din despresia pe care mi-a provocat-o rock-ul
asa ca tu esti cel cu gura mare si sinapse putine
[cati imbecili in lumea asta]

| Neberius13 a răspuns:

Hilar. Măcar dacă te obosești să răspunzi găsește un argument valid. Nu, mama nu e genul de persoana tâmpită care să mă învețe să tac ci dimpotrivă. Ți-aș explica conceptul însă mă tem că mi-aș pierde vremea degeaba. Cât despre motivul tău ridicol,

| Neberius13 a răspuns:

Oh da uitasem, din partea cuiva care a fost nevoit să recurgă la un an hominem ridicol ca să își susțină punctul de vedere de cel puțin două ori până acum, sunt cuvinte mari "tu ești cel cu gura mare și sinapse puține". Îmi place acel "așa că" dinaintea lor, ca și cum ar fi venit ca o deductie logică.

| Irina3pouzeltov a răspuns (pentru Neberius13):

Iti zic eu! Un prost tot prost ramane ASA CA mai bine mars pe alta intrebare ca nu am nevoie de persoane de *** ca tine aici. Nu mai comenta :*

| aCek1ng a răspuns:

Personal o melodie care imi place este cea de la exo-k mama big grin

| Irina3pouzeltov a răspuns (pentru aCek1ng):

Esti foarte tare. Si eu ascult exo. Este trupa me preferata.
Mai ales Chanyeol

| Chimied a răspuns:

Muzica naște monștrii

| Irina3pouzeltov a răspuns (pentru Chimied):

Muzica te-a nascut pe tine... =[[[

| Hyung17 a răspuns:

Exo, bts, shinee, vixx, vixx lr, beast, big bang, nu'est, hello venus, 4minute, teen top, seventeen, tvxq, ft island, cine blue, super junior, btob, mbalq, winner, 2pm, 2ne1, ss501, jyj, infinite, cross gene, *rain happy

| Emmanuela14 a răspuns:

Imi plac melodiile K-pop iar trupele mele favorite sunt Exo-K(Chanyeol,Baek Hyun),Exo-M(Lu Han, Kris), BTS(Suga, Taehyung (este frate cu Baek Hyun)) si CNblue( Kang Min Hyuk, Lee Jong Hyun) happy big grin

| anonim_4396 explică (pentru Emmanuela14):

Si eu ascult multe trupe.
top 3 ar fi:
1. EXO
2. AOA
3. History (merg la concert pe 27 februarie)
Pot spune ca imi plac gusturile tale, mai putin partea cu BTS; nu suport deloc trupa aia; plus ca am si antecedente cu Army... clar sunt o EXO-L si asta aparent, ii deranjeaza pe multi

| DayDreamerXXV a răspuns (pentru Emmanuela14):

Taehyung nu e frate cu Baekhyun ci prieten.

| Gshkgfhg a răspuns (pentru anonim_4396):

Te afli in coreea