| Madalina84 a întrebat:

Vreau sa stiu : Ce ar trebui sa stiu ca sa invat sa cant la chitara? Si mai ales e greu?

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Da,este destul de greu, mai ales dacă ai de gînd să înveţi singură. Înainte să poţi trece la partea practică trebuie să ai nişte cunoştiinţe teoretice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ti acordurile..Pana te obisnuiesti.

| Aneurysm a răspuns:

Învaţă primele acorduri, cel mai bine e să le-nveţi pe cele majore. Apoi minore. Apoi cu septimă. După cauţi chords-urile de la cântece şi eşti gata să cânţi. Sau ai putea să creezi propiile cântece, dacă ai ureche muzicală foarte bună.

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

De este foarte greu. daca faci asta doar sa fi mai " cool " renunta. daca chiar te atrage cauta un site cu lecti bun sau poti sa mergi la profesor. eu repet 1-2 ore pe zi. dar merg si la prof de 2 ori pe saptamana.