| Eddy1995 a întrebat:

Astazi am achizitionat Sistemul 5.1 Logitech X-530 am ascultat muzica la el prin winamp si mergeau toate boxele dar pe youtube merg numai doua cele din fata si swobuferul am umblat la setari ca sa fac 5.1 si nu merge pe youtube sau pe atl site cum ar fi Trilulilu Zippy se aud numai 2.1 nu stiu de ce am setat cum va spuneam si nu merge Help dau Fundoi!

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este normal. Semnalul stereo îl poţi asculta numai în acest mod. Doar unele sisteme au posibilitatea să introducă un pseudo semnal cinema sau quadro pe toate boxele.

| Eddy1995 explică (pentru Arthur):

Dar nu exista vreun Program ceva care sa ascult pe Youtube e chiar naspa cand vrei sa asculti o melodie pe youtube :

| Arthur a răspuns:

Pe semnal stereo e normal să funcţioneze aşa. Dacă vrei să funcţioneze toate poţi folosi aşa ceva : descarcă programul 3D SountBack betade pe site-ul Realtek : http://www.realtek.com/......Check.aspx
Apoi aşteaptă până ce programul va fi descărcat complet si dezarhivaţi arhiva cu programul.
După aceea instalează programul ( care este şi în limba română ).
Deschide programul. Selectează "Add Game", si mergi la folderul în care se află programul care doreşti să se audă sorround, de exemplu Winamp. Nota : chiar dacă scrie "Add Game" programul va funcţiona si cu alte programe, chiar dacă nu sunt jocuri.
După ce ai adăugat programul în listă selectează "Enable".
Dă "OK" şi toate programele care sunt în listă şi sunt "Enabled" se vor auzi în toate difuzoarele sistemului tău, chiar dacă este 5.1, etc.