| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cel mai bun cantaret de pe planeta? Dar cea mai buna cantareata? Si care credeti ca a fost cel mai bun cantaret din totdeauna (sau din ultimii 200 ani)?
P.S. Nu care va place voua, ci cel care are/avea calitati vocale deosebite din punctul vostru de vedere, chit ca poate nu este/a fost preferatul vostru.

15 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Freddie Mercury, Michael Jackson, Tarja Turunen, Amy Lee si mai sunt multi pe care nu i-am enumerat, mai mult sau mai putin cunoscuti.E imposibil sa spui doar despre o singura persoana ca e cea mai talentata.

| fadnox a răspuns:

Grea alegere; ca si cantareata cred ca as alege-o pe Beyonce http://www.youtube.com/watch?v=y4gimHC7fKs
iar ca si cantaret poate Luciano Pavarotti, cum a mai spus cineva aici

| 8imal a răspuns:

Nu exista asa ceva intotdeauna va fi unul sau una si mai si! daca ar fi fost cineva asa de mare istoria muzicii ar fi inchisa pentru totdeauna. nu crezi?

| NuMaContrazice a răspuns (pentru 8imal):

Eu nu am spus ca exista, ci v-am intrebat care este din punctul vostru de vedere cel mai buna artist si cea mai buna artista dintre cei ce mai traiesc, si dintre cei care au murit.

| 8imal a răspuns:

Luciano Pavarotti si Whitney Houston pana acum au dovedit capacitati vocale deosebite insa raman la parerea ca sunt si mai buni decat ei insa nu se cunosc!

| NuMaContrazice a răspuns (pentru 8imal):

Absolut, oamenii exista de mult timp deci au fost si foarte multi cantareti.

| SecretLady91523 a răspuns:

Eu sunt de parere ca Adele este cea mai buna cantareata, e geniala. Cat despre cel mai bun cantaret. Michael Jackson...
Am gasti site-ul acesta cu top cei mai buni cantareti. Adele nu este acolo dar eu ti-am spus parerea mea. http://adevarul.ro/......index.html Sper ca te-am ajutat:*

| Stefanyax0 a răspuns:

Michael Jackson love struck

| NuMaContrazice a răspuns (pentru Stefanyax0):

Si care e inca in viata?

| trueartist a răspuns (pentru NuMaContrazice):

MJ nu a murit niciodata!

| NuMaContrazice a răspuns (pentru trueartist):

MJ a murit in 25 iunie 2009, nu stiu daca ai aflat, poate ai vrut sa te referi la muzica lui, care da, nu v-a muri niciodata.

| hinatakaname a răspuns:

Eu cred ca Michael Jackson se califica mai bine pentru cel mai bun dansator, insa cel mai bun cantaret este Freddie Mercury. Omul putea canta note din patru octave! Imi pare rau ca a murit inainte sa-l pot auzi si eu live macar odata...

| NuMaContrazice a răspuns (pentru hinatakaname):

Mda..si mie imi pare rau ca a murit si nu l-am putut vedea, el a murit inainte ca eu sa ma nasc macar.Cat despre Mj, canta si el destul de bine.

| hinatakaname a răspuns (pentru NuMaContrazice):

La fel si cu mine. M-am nascut la un an dupa ce a murit. Dar sa multumim inventatorilor chestiilor de inregistrat, macar asa il putem asculta.big grin

Si nu am zis ca MJ nu canta bine, canta chiar foarte frumos. Dar Freddie mie imi place mai mult, avea o voce fantastica.

| Aniia a răspuns:

Sunt multi cantareti cu voci foarte bune. dar cel mai bun a fost michael jackos, dupa parerea mea big grin