| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai bun gen de muzica dupa parerea voastra?

27 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Parerea mea e ca rock-ul.
Bine...ca n-am nimic nici cu rap-ul, nici cu muzica soul, nici cu jazz-ul sau reggae-ul, dar asta imi place mie cel mai mult.

| onasis1961 a răspuns:

Toate au ceva special când le asculţi. fiecărui individ cred că-i plac mai multe genuri.

| blueangel99 a răspuns:

Rock si metal, fara discutie.

| CautNume a răspuns:

Rock

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ascult orice gen de muzica atat timp cat nu imi zgaraie timpanu.
O zi frumoasa sa aihappy

| FadetoBlack a răspuns:

Rock-ul şi metal-ul.

| TheLordofSalem a răspuns:

Rockul & Metalul cu toate subgenurile. Este o muzică la care trebuie să munceşti dacă vrei să ai rezultate şi să iasă ceva de calitate. Bineînţeles că şi aici există formaţii slabe, însă fiecare cu ce îi place. După mine muzica rock nu este pentru oricine. Trebuie să simţi ceea ce vrea să transmită melodia respectivă. E mai mult decât un gen de muzică. E pâna la urmă un stil de viaţă. P.S: Rockerii nu sunt cu nimic mai "speciali" decât restul lumii, doar că ceilalţi îi percep greşit.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cel mai bun în ce sens? Părerile sunt împărţite, de la persoană la persoană, în funcţie de gusturile sale în materie de muzică.
Hmm, aleg acel gen care combină muzica clasică, muzica simfonică cu muzica rock şi metal. Epic.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Power Metalul e genial.
Cum poti sa nu asculti asa ceva?!
http://www.youtube.com/watch?v=HPlocfzFLnQ

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Hansi Kursch e unul din cei mai buni solişti de power metal.Hmm,care consideri că este cel mai bun cântăreţ de Power Metal?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Hansi Kursch,pe locul doi Tobias Sammet,apoi Alfred Romero, si ultimul, dar nu cel din urma Timo Kotipelto. Oricum, imi plac mai multi, dar acum tot ce am in minte e tema la matematica.laughing

| Duucu a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Meriți o ciocolată. Genială piesa.

| Zenit313 a răspuns:

Manele

| Delicacy a răspuns:

Clasică,de aici s-au inspirat mai toate genurile de muzică:-? De exemplu...
http://www.youtube.com/watch?v=7T8fnYyH4pI

| dracu14 a răspuns:

Cel mai complex este metal-ul, cel mai adevarat e rap-ul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rap-ul, Rock-ul si Metal-ul. Nu pot alege doar unul.

| AleexNC a răspuns:

Pop.

| LollypopMe a răspuns:

Nu am una preferata!~

| andipd a răspuns:

Uite care e chestia... Eu ascult muzica Trance si Progressive si spun ca e cel mai bun gen de muzica, insa, cel care asculta rock, pop, house spun ca sunt cele mai bune genuri de muzica. Toti avem pareri diferite... dar ca sa-ti raspund la intrebare eu cred ca cel mai bun gen de muzica e Trance. happy

| QueenOfSpades a răspuns:

Metalul. E foarte complex şi merge combinat cu aproape orice.

| LeeMinHo00 a răspuns:

Pop

| aquarising a răspuns:

House si rap...
Fiecare cu parerea lui. big grin

| Prototypul a răspuns:

Alternativ rock, power metal

| vladutzu96 a răspuns:

Hansi Kursch evident

| mxzmarius a răspuns:

Din punctul meu de vedere? Chillstep. eu un fel de Dubstep mai lent! Ma ajuta sa fiu linistit zi de zi.

| Doxologie a răspuns:

Muzica veche, traditionala.
In ziua de azi daca o melodie nu e despre valoare,(cu)femei, bani, avere, nu este o melodie reusita de succes.
Multi dintre noi au uitat adevarata traditie si insemnatate a MUZICII

| Cikoni_Nicusor_1999 a răspuns:

Mie imi place ft mult Metal-ul Rock-ul si Deathcor-ul.Multi spun ca aceste genuri sunt intraiurea dar aceste genuri nu sunt p/u toti, dar sunt p/u cei care inteleg ceva in musica