| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra care sunt cele mai insuportabile genuri de muzica?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

1. Metalul in care auzi doar urlete. Vreau sa ascult o linie melodica sau niste versuri, un mesaj. Nu urlete.
2. Manelele 1 (nu chiar toate, doar cele care sunt si la manele 2) si Manelele 2 ( rap, hip hop in care te lauzi la fel ca la manele ca esti un smecher si ai bani si femei si nu te intereseaza ce zic altii ca tu te bati cu oricine si esti nemuritor si zeu si sex symbol).

| Kashhe a răspuns (pentru Bacemi):

Nu am auzit urlete prin heavy metal, poate doreai să zici metalcore(deși aici depinde, uneori tinde spre rock) sau deathcore, știu eu? Acele "urlete" sunt specifice destulor genuri care lumea le confundă cu metal. Metalul nu conține urlete, ci doar ridicări ale vocii.
Uite, exemplu:

Heavy Metal - https://youtu.be/Hj2vU2nr5Jw?t=45s
Deathcore - https://youtu.be/AWggPLXeOkU?t=13s

Vorbind serios, nu trebuie să asculți mai mult de 10 secunde, doar 10, ca să-ți dai seama de diferență.

| Bacemi a răspuns (pentru Kashhe):

Ai dreptate. Melodii de genul primei mai ascult. Cred ca rock-ul e genul muzical cel mai versatil, e o industrie muzicala in sine care are genuri si sub-genuri. Mersi pentru corectare si edificare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Manele si muzica electronica

| J0B0MAT a răspuns:

Eu le suport pe toate.

| Oana92 a răspuns:

Manelele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manelele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ac/dc, ozzie, cea in care cei doi sunt fericiti, the doors, tatiana stepa(too much pain), cea ortodoxa, 7dayadv, mizantropia de cacao, sad piano song, andre rieu, muzica celtica, populara, folk neoclasic, cantece de munte

| spiridus25 a răspuns:

Manelele.

| Kriss96 a răspuns:

Manelele si country. Pana si aia clasica e mai buna.

| HighByTheBeach a răspuns:

Pentru mine personal: manelele.

| WorldPeace a răspuns:

Personal, nu suport manelele si muzica populara.

| Tudor_Daniel_1993_gjat a răspuns:

Maneaua gen: Juve, susanu, denisa, desanto si restul care au dus muzica la nivel de ::mizerie::

| Claudia27 a răspuns:

Manelele eu le urasc

| TrueLoveSweetLies a răspuns:

Manele si rockul metalic cu urlete, nu baladele

| AnimeLover1 a răspuns:

Eu cred ca rock sau clasica!
Eu ador muzica rock deci...