| anonim_4396 a întrebat:

Caut o melodie pe care am auzit-o zilele trecute in cadrul unui eveniment local : melodia se aseamana foarte mult ( sunet/ aka linie melodica, versuri, tema ) cu piesa lui Ricky Martin - Go Go Go Ale Ale Ale ( un grup de barbati celebreaza un eveniment - banuiesc, legat de un campionat de fotbal international ) - la fel ca melodia de care am amintit, nici aceasta nu are multe versuri si e ceva extrem de ritmata

https://youtu.be/4LhJKnjm8JE?feature=shared

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Încearcă prin căutarea vocală de la Google să fredonezi fragmentul pe care ți-l amintești.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Problema e, ca nu-mi mai aduc aminte niciun vers, nimic...
Doar ca e ff ritmata, dansanta...

In plus, cert e ca era un grup de barbati care sarbatoreau un eveniment sportiv!

Am instalata aplicatia Shazam in telefon dar daca nu am folosit-o la momentul oportun...

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

In plus, era un vers repetitiv - voios, gen " Go Go Go ", " Ale Ale Ale " " Ole Ole Ole "... ceva de genul happy