| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de artiștii muzicali din ziua de azi?

3 răspunsuri:
| Mtoni a răspuns:

În general am o părere slabă despre artiștii muzicali din ziua de azi, dar există și destui talentați.

| cristimacheama a răspuns:

Părerea mea este că foarte puțini artiști din ziua de azi chiar reușesc să facă o melodie care să te facă să zâmbești. Dacă vreți să ascultați muzică de calitate ascultați Last Train Home de la Pat Metheny Group.

| UltraSoundSound a răspuns:

Personal,nu mai ascult de luni de zile muzica din Romania, o prefer pe cea din afara, ascult doar cativa artist, cat despre parerea mea, as putea sa scriu toata ziua, 1) textele sunt facute asa aiurea, fara sens; 2) orice netalentat are acces la un microfon si putin(sau mai mult, depinde de caz) autotune (nu dau nume); 3) instrumentalul, facut asa de-a napoda; 4) muzica din Romania e varza cu V mare,pentru ca avem multe talente dar nu sunt promovate, ca exemplu "Vulpita" cand era vremea ei, ce talent e ala domnle' cand ai autotune si canti de zici ca is eu la inmormantare, si nu mai dau nume din "industria muzicala" as putea sa vorbesc toata ziua. Sper sa nu "ofensez" pe nimeni cu acest raspuns, dar asta e parerea mea sincera despre "artistii" de azi, pe care nu ii mai putem numii "artisti".