| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de trupa linkin parca?
pareri pro si contra

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Imi plac.Sunt a doua trupa pe care i-am ascultat, si ii ascult de ceva timp.Nu pot pricepe cum tine Chester o nota atata timp(ca in tipatul din Given Up...WTF), insa e unul din cei mai buni solisti rock din prezent.Multi spun ca stilul lor s-a schimbat prea mult odata cu ultimele doua albume, insa eu nu sunt de acord.Au si spus Mike si Chester in interviuri ca vor sa experimenteze ceva diferit, nu numai nu metal, iar eu le dau dreptate.Astia care spun ca au fost fani doar a Hybrid Theory si Meteora mi se par cam falsi... daca asculti o trupa,ascult-o pana la capat! Sunt bune si melodiile mai usoare,gen Iridescent,Shadow of the day, insa parca tot mai bune sunt cele ca Figure 09, Faint, Don't Stay, By Myself.Simt ca Chester pune mai mult suflet in primele melodii, pe cand pe albumul nou simti ca Shinoda pune si el totul la bataie ca sa iasa bun.Ador stilul lor, si cel vechi si nou, chiar daca e o diferenta mare intre ele.Imi plac castile lui Brad(de unde fac si eu rost),imi place ce face Joe Hahn cu niste platane(asculta Session de pe Meteora),Rob Bourdon e senzational la tobe,si ar mai fi destule cuvinte de lauda pentru el big grin

Melodii preferate:toate,dar in special Hit The Floor, One Step Closer, Valentine's Day si Figure 09

1 răspuns:
| renee14 a răspuns:

Ms frumos pentru raspuns.sunt de acord cu tine aproape in intregime.trebuie sa recunosc faptul ca melodiile vechii sunt mai... bune decat cele noi.albumul nou m-a dezamagit putin pentru ca nu mai e ce a fost.asta nu inseamna ca nu imi place, nu ma intelege gresit.