| Vladuca a întrebat:

Ce parere aveti despre idea de a cataloga pe cineva dupa muzica pe care o asculta de exemplu:
-Daca asculti Rock esti considerat satanist
-Daca asculti muzica clasica esti considerat invechit
-Daca asculti manele esti tigan prost
-Daca asculti muzica mai de copi esti considerat bebelusi
-Daca asculti Rap/Hip-Hap esti considerat drogat

Eu ascult Rap si Hip-Hap si nu sunt drogat din contra.

Voi ce parere aveti

Răspuns Câştigător
| Nitroblast a răspuns:

Catalogarea cu ascultator de rap=drogat mi se pare cea mai absurda, e facuta de oameni inculti care nu stiu mai mult de B.U.G. si Parazitii. Au impresia ca rapul promoveaza numai vicii de genul si te distruge.

Nimic mai gresit. E adevarat doar daca ne limitam la trupele de mai sus. Acum urmeaza niste "fact-uri" care arata cealalta parte.

1. Dupa o ascultare atenta a albumului "Secretul din atom" de la CTC, o sa iti vina cheful de o meditatie asupra vietii tale, asupra la ce ai facut bine si la ce nu si la ce poti schimba.;
2. Nici pe Nasul TV nu afli atat de multe despre toate sistemele mizere ale lumii pe cat ai afla dupa ce ai asculta primele 2 albume de la Haarp Cord, si sa iti dai seama de lumea in care traiesti cu adevarat. Nu mai spun de continutul spiritual pe care il au piesele, e ceva ce nu se poate egala;
3. Un play la albumul Clipa Schimbarii al lui Cedry2k o sa te puna cu siguranta le ganduri cu privire la adevaratul sens al vietii si la trezirea din iluzia in care traim, occidentala, pacatoasa, cum vrei sa ii mai spui;
4. Aceleasi teme, combinate cu "gangstereala" de Bucuresti le poti gasi si la Sisu in Marea Evadare, plus filozofie mai mult sau mai putin "de strada";
5. raku - in alta frecventa pentru a ajunge neprost si pentru a privi lumea cu alti ochi
6 - Drogatii si oamenii in ultimul hal au doua scapari: ori mor, ori se schimba si isi intorc viata la 180 de grade, cel mai bun exemplu e in Adio 47 Omul Vechi a lui Dragonu AK47;
8. 2pac, pe langa fazele "gangsta west side", are mesaje care ori te ating profund ori te pun pe ganduri ( tot profund ), in Me against the world;

Extra: Nici daca asculti Specii nu ar avea cineva dreptul sa te ia drept drogat, e acolo filozofie...aoleu, te ia cu dureri de cap (mno, pacat ca a fost descoperita exclusiv prin intermediul psihedelicelor de toate felurile, dar asta e partea a doua si poate fi trecuta cu vederea).

Daca vrei argumente impotriva celor care te catalogheaza drept drogat, arunca-le ce e mai sus. Daca isi schimba opinia, bine, daca nu, tot bine, nu au decat, tie sa iti pese de ce faci tu cu adevarat nu de ce "cred" altii.

| Deaad a răspuns (pentru Nitroblast):

"2. Nici pe Nasul TV nu afli atat de multe despre toate sistemele mizere ale lumii pe cat ai afla dupa ce ai asculta primele 2 albume de la Haarp Cord, si sa iti dai seama de lumea in care traiesti cu adevarat. Nu mai spun de continutul spiritual pe care il au piesele, e ceva ce nu se poate egala"

"3. Un play la albumul Clipa Schimbarii al lui Cedry2k o sa te puna cu siguranta le ganduri cu privire la adevaratul sens al vietii si la trezirea din iluzia in care traim, occidentala, pacatoasa, cum vrei sa ii mai spui;"

Pfooaaaa...

Haarp Cord, te ajuta sa iti dai seama cu adevarat de lumea in care traiesti si de sensul vietii?
Pe langa ipocrizia extrema de care dau dovada cei din Haarp Cord,(exceptand Dragonu' dupa parerea mea, desi unii il considera ipocrit si pe el)e o indoctrinare mai ceva ca la biserica.

Si Cedry2k m-a facut sa rad spart dupa ce am vazut o poza cu el.
Era ceva in genul asteia, doar ca inconjurat de mai multe icoane.
https://fitziu.files.wordpress.com/......onu-47.jpg

Ma scarbeste genul asta de mesaj.
Haarp Cord, Cedry2k si noul Dragonu'.
Cum e de exemplu Diablo xxx.
Mizerie de muzica si spalare pe creier la cel mai inalt nivel.

1 răspuns: