| fataciocolata a întrebat:

Ce parere aveti despre Parazitii, B.U.G Mafia? Mie imi place mult muzica lor si nu inteleg de ce multe persoane spun chestii urate despre ei.Argumentati de ce va place muzica lo sau nu! De la ce varsta ascultati?

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Personal prefer muzica celor de la paraziti/cheloo in detrimentul oricarei melodii. Daca intelegi mesajul muzici lor o sa vezi ca nu sunt doar injuraturi scuipate aleator.I-am dat unui pusti de 14 ani sa asculte cheloo.Ca sa vezi ce poate sa faca muzica buna dintr-o persoana am ajuns sa-i transfer tot ce am eu in biblioteca muzicala la el in tel(eu numai asta ascult). Dupa vreo 2-3 luni si-a schimbat TOT! Comportament, limbaj, haine, freza.Schimbarea zic eu ca a fost benefica.De la camasa si adidasi cumparati de mamica lui la bascheti si tricouri largi accesorizate cu sapca.Mult mai social si chiar socant, mult mai interesant pentru cei din jur! Eu zic ca exemplul lor a fost ok asupra lui deci de la mine numai laude! Eu unul ascult de prin clasa a-6-a cand tot la fel am descoperit accidental la cineva! 15 ani mai tarziu tot nu m-am saturat de ea!

4 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Oricine poate rosti niște cuvinte pe un backing track.

| Sociopat a răspuns:

Nu-mi place muzica lor pentru ca injura mai mult decat e cazul.Ok, bagam rap in care ne bagam **** in guvern si-n basescu. Uite profitu. Exista rapperi/hip hoperi superiori celor de la BUG si Parazitii. Fanii astora sunt niste lindici de 12 ani care inca considera injuraturile si chestiile scarboase amuzante. Exista oameni mult mai zdraveni cum ar fi Dragonu, Chimie, Kazi Ploae, Cedry2k,Vlad Dobrescu si altii.Astia o dau bine, ma rog, cu unele rateuri care ajung sa devina populare(adica de ****). Rapul/hip hopul adevarat a fost facut sa-i uneasca pe aia batuti de soarta si cu probleme nu sa fie ascultat intr-un club in care vin toate tarfele de 15 ani sa-si piarda inocenta.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu ascult, nu imi place muzica lor, in melodile lor au versuri destul de urate
Mai bine ascult muzica pop si hip-hop (nu Parazitii & co) si doar Vescan mai ascult

| Blamely a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Adica cele de cea mai joasa speta.