| Andriana a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi genul de muzica Rock?

Răspuns Câştigător
| WhiteWolf7 a răspuns:

Cel mai bun, cel mai greu, cel mai frumos gen de muzica.De ce? Pentru ca, in primul rand nu orice pisacios ajunge sa cante rock(ma refer la formatiile de dinainte de '90), pentru ca este nevoie de foarte mult talent, pentru ca transmite anumite sentimente clare, pe care alte genuri nu le transmit, dar in acelasi timp o sumedenie de sentimente extraordinare adunate pe parcursul a 5-10 minute, cat tine in general o melodie.
In al doilea rand, pentru mine, ca persoana, acest gen inseamna un stil de viata aparte, inseamna deconectarea de la o lume de cac.at.
In putinii astia 16 ani nenorociti pe care i-am trait, cred ca daca as fi ascultat altceva decat rock ma sinucideam clar, mi-am gasit un fel de refugiu in acest gen, o lume a mea care ma separa de restul muritorilor din jurul meu care asculta numai rahaturi. Exact cum a zis Bogdanux, un medicament, nimic nu te face sa te simti mai bine si mai ca lumea decat o vodca(2...9), sau o bere(2... 999999) bauta intr-o rockoteca, sau intr-un bar facuti de hipioti si de rockeri, pentru rockeri(cum este barul-rockoteca din capitala, cei interesati gasiti detalii pe acest site:http://evarza.ro/), in care esti inconjurat numai de prieteni, nimic, in afara de sex, bineinteles.
Multe de zis, dar ma opresc aici.

15 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Cea mai buna chestie inventata vreodata de omenire.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Dumnezău):

Respect!

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru Antipaticu):

Vodka=marijuana=placere=rock

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru Antipaticu):

Si o sa ghitarez alaturi de Kurt Cobain si Dimebag Darrell, asa, de compensatie! big grin

| FucktheSystem a răspuns:

Dumnezeul meu.

| Ecea a răspuns:

Depinde de rock.
Pentru mine este o muzica dura, o muzica grea, o muzica frumoasa.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Hohoooo ar fi muuuulte treburi in privinta rock-ului

dar pe scurt, rock-ul este tot un gen muzical, doar ca el exprima toate sentimentele, simtite si privite din diverse perspective.
etc etc etc etc

\m/

| Bogdanux a răspuns:

Cel mai bun medicament pentru mine.

| blueangel99 a răspuns:

O muzică mai puternică, mai grea.
Adică, eu simt muzica PoP, ca pe o muzică uşurică, muzica rock, ca pe o muzică mai grea, dar totuşi frumoasă.
Tu?

| FadetoBlack a răspuns:

Exact... sunt de-acord cu voi... cel mai tare gen de muzica

| DiamondEyes a răspuns:

Liiiiifffffeeeeeee dude!

\m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,asta cred si eu nu ma pot desparti de acest gen. Numai ca nu toti din jurul meu sunt pasionati de genul asta asa ca vroiam sa aud si parerea cuiva caruia ii place.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal nu agreez acest gen muzical si asta datorita fapului ca majoritatea melodiilor rock au mesaje cu o puternica conotatie negativa, iar partea instrumentala mi se pare prea 'energica', decent vorbind.