| Deniさま a întrebat:

Ce sanse am sa ajung cantareata?

Imi doresc foarte mult sa fiu cantareata, dar nu am bani sa inregistrez in studiouri profesionale.
Tot ce inregistrez este facut acasa. Mentionez ca am facut cursuri de canto timp de 5 ani si am terminat liceul de arta in 2008.
As vrea sa ma lansez in muzica, dar nu stiu cum.
Am auzit ca se fac multe compromisuri in acest sens, dar eu nu as dori acest lucru.

Ca sa va faceti o idee despre vocea mea accesati www.youtube.com/denidenichan.

Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| ramilix8 a răspuns:

Foarte frumos! Ai o voce lucrata bine! Nu stiu ce varsta ai, dar daca ai sub 25 de ani, sunt multe festivaluri in tara la care poti participa. Intra pe festivaluri.biz si ai sa vezi acolo lista. Sunt multi cantareti care s-au lansat prin festivaluri. Au fost vazuti si au inceput sa apara compozitori dispusi sa compuna pentru ei-e foarte important sa ai piese proprii-si apoi fiecare cum a putut. Nu se fac compromisuri decat daca vrei. Mai invata si piese in limba romana, intr-adevar posteaza si imagini cu tine.Nu semna contracte pe mai mult de un an, indiferent cu cine semnezi, ca sa nu iti iei teapa. Sanse ai, doar ca trebuie sa mergi si pe la niste emisiuni gen Atentie se canta, care este de referinta cand vine vorba de tinerele talente. Tu cauta numere de telefon, informeaza-te, suna, vorbeste, trimite inregistrari. Asa ai sanse ca in doi ani sa stie de tine macar specialistii din muzica.

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Recunosc ai voce! ai putea sa iei legatura cu un cantaret care sa te sponsorizeze! ...ai potential sa stii si vocea ta e minunata! ai putea sa te duci la show-ul acela romanii au talent, sincer cred ca ai sanse!

| zizi000 a răspuns:

Ai o voce superba:X
de ce nu incerci la concursuri gen "romanii au talent" sau altele? gasesti si pe nethappy
pot sa te intreb ce program ai folosit ca sa inregistrezi?big grin trimite. mi un mail, te roghappy

| alessia5158 a răspuns:

Ca idee, si Aldo Blaga a inregistrat acasahttp://www.youtube.com/watch?v=aEaEvHpyhgM, si-a postat coverul pe YouTube, si-a facut fani, zeci de mii de vizualizari... norocul nu a intarziat sa apara : un impresar din Chicago l-a descoperit! Cum a pasit pe "pamantul fagaduintei" a si tras 3 coveruri intr-un studio in care inregistrase si Michael Jackson. Nu i-am mai urmarit evolutia ( auzeam ca a fost invitat la o emisiune Oprah) dar, cu vocea lui face acolo, daca nu glorie, cel putin bani!

Te-am ascultat si-mi place( desi nu sunt un specialist) dar, ecranul negru, fara imagine, nu-ti va aduce prea multe vizualizari ( chiar daca, in intentia ta, a fost doar sublinierea calitatilor vocale). Cred ca si ea, imaginea, are un impact asupra celor care vizualizeaza un filmulet postat pe YouTube... un numar mare de vizualizari, reactiile fanilor, ar putea starni si interesul eventualilor impresari in cautare de noi talente pe acest site.
Oricum, eu iti doresc numai succese!

| LittleandLiars a răspuns:

Ai voce felicitari big grin

Si cred ca apache are dreptate du-te la Romanii au talent daca nu castigi macar o sa ti se auda vocea si vei fi sponsorizata big grin

| Lavinia20 a răspuns:

Imi zici te rog ca ce progra m te-ai inregistrat?big grin
astept mesajul tau

| mihhay a răspuns:

| Joanne1703 a răspuns:

Ai o voce frumoasa...chiar ai talent, imi vine sa plang cand ascult. Ar trebui sa participi la concursuri cum ar fi Romanii au talent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canti super deci ca sa iti fie mai usor canta o melodie pe youtube si asteapta sa te sponsorizeze cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Denisa. Ai o voce excelenta! Cred ca ai mari sanse sa devii cantareata, daca stii cu cine sa vorbesti. Ia legatura cu manageri muzicali sau compozitori cum a fi Marius Moga, apoi du-te la un studio de inregistrari profesionist. E cam scump, dar sincer, cred ca alte sanse nu ai...trebuie sa strangi multi bani. Obtine sponsorizari, vezi tu ce faci. happy
Succes!

| Brunet87 a răspuns:

In ce limba e? Chineza, japoneza?

| Antonia_3316 a răspuns:

Nu stiu...cred ca trebuie sa iti gasesti un sponsor bogat rau

| Antonia_3316 a răspuns:

Nu stiu
...cred ca trebuie sa iti gasesti un sponsor bogat rau