| Alexandra_5246 a întrebat:

Deci, as avea eu o idee, dar mi-ar prinde bine inca una, sau daca nu, mai multe.As vrea sa ma lansez pe piata muzicala, am facut lectii de canto 3 ani, am si diploma, stiu si ceva la chitara, vocea mea suna ca cea a lui Michael Jackson, cu toate ca sunt fata, dar nu stiu cum as putea sa ma lansez fara sa trebuiasca sa am tone de bani.

3 răspunsuri:
| Dumb0 a răspuns:

Daca tot esti asa de talentata: incearca sa "prini" ori ce oportunitate sa canti, de exemplu: Concursuri cu scoala la karaoke. Sper sa ai succes si noroc ca sa te vad pe afise laughing smug

soothe
| soothe a răspuns:

Sa ai talent, credinta in tine si rabdare; orice ai face, sa te respecti. cand te trezesti dimineata si te uiti in oglinda sa spui "Alexandro fata, ce mandra sunt de tine!" - cu asta se incepe totul; apoi, in fiecare zi sa faci cate ceva pentru visul tau: cauti relatii, anunturi de participare la concursuri, dai telefoane, mergi si canta gratuit la gradinite (au tot felul de serbari), la case de batrani, bate la portile artistilor si artistelor, etc; inscrie-te la conservator daca esti asa de buna; eu sfaturi mai am, dar sa stii, in primul rand trebuie sa arati TU ce stii; aici, pe site, nu e locul sa o faci; sarut mana, mult succes si bafta!

| Cristina788 a răspuns:

Trebuia sa te inscri la niste concursuri de muzica cum sunt cele de la tv si de-acolo incep toate, si o sa ajungi si mai departe. O verisoara de-a mea se pricepe la chestii de-astea. Trimite-mi un mesaj pe TPU cu id-ul tau de messenger, sa intru sa mai vb si sa-mi trimiti si mie o melodie ca mai facut curioasa ai zis ca ai vocea lui Michael Jackson.