| georginika a întrebat:

Cine a vazut filmul "Shutter Island" si cum vi s`a parut?
Eu una am ramas socata de film :o

10 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Un film psihologic extrem de bine facut si gandit.Greu de inteles pentru multi dar un film pefrect! Am ramas cu o parere extrem de buna despre el.Finalul e unul extrem de bine gandit. Un film bun!

| SweetCandy a răspuns:

Acum l-am descarcat big grin Chiar sunt curioasa cum ebig grin imi poti spune o parere sincera? happy

| SweetCandy a răspuns:

L-am vazut si euwinking mi-a placut la nebunie si trebuie sa recunosc ca a ajuns in topul filmelor mele preferatebig grin a fost superbbatting eyelashes te tine incordat din primul minut.

Mulumesc pentru explicitarehappy Chiar este un film impresionant!

| georginika explică:

Replica de la sfarsit a fost memorabila "What's worse? To live like a monster... or to die as a decent man..."
love struck

| georginika explică:

SweetCandy-filmul merita vazut, insa e cam greu de inteles... dupa ce am vazut filmul am citit cateva comentarii si abia atunci am inteles o parte din actiunea filmului. Dar crede`ma ca am avut cosmaruri laughing)

| MariuZ a răspuns:

Genial filmul happy Nu te soca, asa filme sunt vreo 5 pe an, poate. Bucura-te ca ai avut ocazia sa-l vezi. Vizionari placute in continuare.

| Eliut a răspuns:

A fost destul de psihologic. Eu nu l.am prea inteles, decat cand l.am vazut a 2. a oara. Oricum, a meritat premiile thumbs up

| tinka a răspuns:

l-am vizionat... ))

dar daca sa fiu cinstita sfirshitul ma buimacit de tot...

si pina la urama cred ca ar trebui sa-l mai vizionez si a doua oara

xD

| Rue a răspuns:

Si eu l-am vazut. A fost interesant insa si menit sa te puna pe ganduri. Cand am vazut actorul principal mi-am zis "hmm, dar nu arata rau!", iar abia apoi am descoperit ca e Leo Dicaprio laughing. Povestea este de asemenea interesanta, efectele sunt chiar bune. Ce nu am inteles este daca Teddy chiar a omorat-o pe hmm, am uitat cum o chema... ceva cu D parca. In rest, a fost un film care chiar a meritat vazut! Alta problema ar fi, de ce sa fi vrut aia de la inchisoarea pentru nebuni sa "il vaneze" tocmai pe Teddy? Adica ce legatura avea el cu restul?-.

| bunny_8079 a răspuns:

Fain filmu:* rolling on the floor imi dai funddita?big grin