| LeEu a întrebat:

Cu ce e mai bun Skrillex de cat Borgore?straight face Chiar nu pricep

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e. Or că e muzică electronică produsă de un sintetizator, or că e o râjniţă stricată, tot la gunoi muzical se încadreză.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Cineva cu siguranta n-a ascultat Ulver.
Cineva cu siguranta a omis ca in multe melodii Pink Floyd,se simte o influenta electronica.
Cineva n-a bagat de seama influentele puternice de electro/dance in anumite melodii Rammstein,mai ales cele de la inceput.
Cineva n-a prea dat iama in tagma electronic rock-ului sau a prog rock-ului, pentru a observa ca nu tot ce inseamna electronic in muzica, este neaparat de căcat.

Nuante, copii, nuante.Nu se rezuma totul la 8-9 culori, sunt vreo 8-9000 de nuante.Trebuie doar sa aveti rabdare sa le gasiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

De fapt, mă refeream strict la Skrillex. Nu am spus că toată muzica electronică este un căcat, ci am făcut comparaţia între cei doi muzicieni. Niciunul nu mă încântă în vreun fel.

Şi îmi place Jean Michel Jarre.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu tot dubstepul sau DNB-ul se incadreaza la rasnita stricata sau sintetizator.FYI, Pink Floyd foloseau in draci sintetizatoare, dar era cam normal pentru genul ce il cantau.Skrillex pentru dubstep merge comparat cu ceea ce reprezinta trupe ca Linkin Park sau Slipknot in rock.Doar pentru ca cel mai cunoscut reprezentant al genului terci, nu inseamna ca tot genul e terci.Asta e una din greselile personajului ce merge identificat cu "rockerul naiv".EDM-ul, mai ales dubstep-ul nu presupune doar niste invarteala de butoane si cunostinte minimale de sintetizator si programe, e mult mai mult de lucru acolo fata de house-ul mioritic, care, de fapt, nici nu e house.House e AvB, Daft Punk sau Prodigy, pe alocuri.Ce se asculta in Rumunija e manea new-age cu influente electronice.

Tu treci si asculta Ulver.Din perioada in care o ard pe electronice,nu cea cu black metal-ul, desi ambele sunt extrem de bune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Şi care sunt melodiile tale preferate de la Ulver?

5 răspunsuri:
| DarkTheory a răspuns:

Nu incerca sa pricepi, chiar nu are rost.