| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot invata sa cant pe note fara profesor. Stiu ca e greu dar vreau sa incerc

1 răspuns:
| kasty a răspuns:

Daca cunosti notele e relativ usor.
Invata gama, si notele si sa le recunosti pe portativ.
Tu vrei sa canti canto dupa portativ sau cu un instrument anume? La canto ca si instrumentala iti trebuie totusi un profesor macar pentru inceput cateva luni ca sa iti pui bazele. Daca nu ai bani de lectii incearca la cursurile gratuite oferite la palatul copiilor sau in alte locatii de acest fel.
Sau poti descarca de pe net programe cu gama si cum se canta aceasta (exista si ajuta uneori).
Bafta multa!