| madalinfindrihan a întrebat:

Cum pot sa ating note înalte?
Sau cine imi explica treaba cu tenor si celelalte ca nu le inteleg, cum aflu ce sunt?

Răspuns Câştigător
| casian_6565 a răspuns:

In funcție de cât poti sa cobori și sa urci. Ai nevoie de o orga sau aplicația perfect Piano și îți vezi limitele. Daca ai vocea groasa poti fi bariton sau un bas. daca ai vocea subțire și poti urca mult ești tenor. Pentru a urca mai mult toate vocile folosesc tehnica numita vocea de cap câte îți da in plus o octava in urcare. Sper ca te am ajutat!