| RElena a întrebat:

Da' ce naiba tot aveți cu muzica rock?! Dacă nouă nu ne place de Guță, Justin Biber, etc., înseamnă că suntem tâmpiți sau cum mai spuneți voi?! Fiecare ascultă muzica care îl reprezintă și nu înseamnă că trebuie să ne judecați după asta! Deci care e problema voastră cu muzica rock?

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Maneaua e forta,nu ai nevoie de altceva,ce-ar putea fi mai frumos decat vocea lui guta,de parca cineva i-ar strangula testiculele,acompaniat totodata de bocetele grajdului,oi, tapi, capre dansatoare, cu inclinatii orientale.
Rock-ul nu e muzica, e arta.Lasa prostia sa foloseasca termenul de "muzica", caci oricum, au degradat-o, rau de tot, cu supeficialismul la baza.

| Hombre a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Imi jignesti caprele si tapii spunand ca joaca dupa manele si te cioranesc. :))
http://www.youtube.com/watch?v=H2QgAgE5k0s

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Hombre):

Scuze,n-am vrut laughing

78 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cand o sa ajunga sa imi pese de judecata unui manelist....atunci probabil ca as merita un bocanc in frunte

| Polaris a răspuns:

E najpa. tongue

| CautNume a răspuns:

Dar tu cu cine te certi acum?!
Si de ce naiba iti pasa de parerea altora? Sau, mai grav, de parerea manelistilor?

| SouthOfHeaven a răspuns:

Ideea e ca apelativele astea jignesc doar pe cei care n-au nicio treaba cu rock-ul sau metalele. Doar ziceam si eu asa... "skillet, blacklisted me?, fit for rivals..." ( da. trupele le-am luat din playlistul tipei careia i se zice poCKemon laughing

| FloRyX002 a răspuns (pentru SouthOfHeaven):

Da ma imi plac rupele astea problema nu acult numai asta in general scream dar merge si un hard rock nu inseamna k daca n-am pus in playlist mel pe care le mai ascult .....nu sunt rockerita

| SouthOfHeaven a răspuns (pentru FloRyX002):

Deci sa inteleg ca te crezi rockerita. Uite, vezi, nici lui Lemmy nu-i place de tine... si la cum ai scris, nu a fost de ajuns sa citesc doar o data ca sa inteleg.

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru SouthOfHeaven):

You go, girl!

| FloRyX002 a răspuns (pentru SouthOfHeaven):

Nici nu-mi pasa daca va place de mine asa ca valea la mamica

| FloRyX002 a răspuns (pentru SouthOfHeaven):

Bai sa stii o chestie manelistii dau din cur si rockerii din cap fiecare da din ce are

| SouthOfHeaven a răspuns (pentru FloRyX002):

Gata, am inteles : noi suntem manelistii si tu esti rockerita care da din cap... ca na - "fiecare da din ce are". Succes cu skrillex in playlistul de pe youtube. Adios.

| FloRyX002 a răspuns (pentru SouthOfHeaven):

Da ma merci si ce daca am ascultat skrillex daca nu stiati el a fost rocker la greu in tinerete a avut si o trupa de rock

| Nolkyz a răspuns:

Ce naiba te agiti? Lasa retarzii in pace.

| daηă a răspuns:

Eu nu am nimic cu muzica rock, chiar îmi place. Oamenii nu ar trebui să fie judecați după muzica pe care o ascultă. Gusturile nu se discută.

| Vans a răspuns:

Musica rok e pentru satanişti!

| FloRyX002 a răspuns (pentru Vans):

Bai se vede ca esti prost nici rock nu poti scrie corect plozi buni de legat si aruncati in maretongue

| Salahadin73 a răspuns (pentru Vans):

Nu te mai informa din desene animate

| FloRyX002 a răspuns (pentru Salahadin73):

Daca il intrebi ce e ala satanist nu stie

| Salahadin73 a răspuns (pentru FloRyX002):

laughing

| Vans a răspuns (pentru FloRyX002):

Ai auzit de sarcasm?

Uită-te în playlistu' meu dacă vrei să ştii ce ascult.

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru FloRyX002):

Zise ciudata care face o stea din degete ca pitipoancele si redusii mintali de pe facebook...

| Polaris a răspuns (pentru GodHatesUsAll):

E o pentagramă. laughing

| FloRyX002 a răspuns (pentru GodHatesUsAll):

Valea ma la manele nici nu ma complic cu tine

| FloRyX002 a răspuns (pentru Vans):

Oke sorry atunci

| FloRyX002 a răspuns (pentru GodHatesUsAll):

Imi vine sa si rad ma... pitipoanca,,,,, nu prea cred cauta in dictionar cuv si mai vb

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru FloRyX002):

Nu ascult manele.

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru Polaris):

Sau o stea. Multa lume nici nu cunoaste semnul, multi cred ca este o simpla stea. Am intalnit des aceasta confuzie, si la rockeri.

| Polaris a răspuns (pentru GodHatesUsAll):

Am văzut pentagrame pe vitrinele magazinelor iarna asta. Totul semăna ca un uriaș loc de cult condus de Anton LeVay, dar cu Dacii și afișe cu Fuego.

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru Polaris):

Haha,you,sir,just made my day!

| KristalPop a răspuns:

Spunem adevărul, dragă.
Nu vă jignim. Oricum... la ce folos muzica asta rock?! Bleah, sataniştii drecu, numai când văd un rocker îmi vine să mă închin cu mâna stângă.

| FloRyX002 a răspuns (pentru KristalPop):

Am mai zis nici nu ma chinui ma... duceti-va la papusile voastre si lasati-ne pe noi

| KristalPop a răspuns (pentru FloRyX002):

Nu înţeleg ce vrei să spui...

| Mada96Madutza a răspuns (pentru KristalPop):

rolling on the floor

| 12UFFY a răspuns (pentru KristalPop):

Ai auzit de Christian rock in viata ta laughing.Hai, acum raspunde sincer, cate piese rock ai ascultat tu la viata ta.

| KristalPop a răspuns (pentru 12UFFY):

Dacă de peste 6 ani ascult rock şi metal... Câte piese, balade rock am ascultat eu la viaţa mea? Oare?! Trebuia să le fi numărat? thinking

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru 12UFFY):

Iar religie! peste tot numai religie...

| Delicacy a răspuns:

Chiar nu-mi pasă ce ascultă lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştii care e problema mea?! M-am săturat să tot întreb oameni care nu au minte "de ce ascultă respectivul gen de muzică" iar ei să îmi răspundă că e la modă sau că toată lumea ascultă. straight face şi nu înteleg faptul că o melodie care s-a creat in o oră maxim cu acelasi acord de chitară sau orice alt instrument e cu mult mai comercializată decât o piesă la care s-a muncit zile întregi pentru ceva complicat, original şi interesant.Concluzie=> rock-ul este pentru cei care pot să îl înţeleleagă, maneaua e pentru oamenii inculţi, lipsiţi de interes şi care se "limitează la cât îi duce mintea".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dlagalasa esti :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai luati oamenii in serios pentru ca suntem niste neseriosi.

| FearOfTheDark a răspuns:

Gura lumii n-are si creier.

| MaskOfSanity a răspuns:

Dacă tu vrei să fii satanistă, poţi să fii satanistă. De ce-ţi pasă ce ascultă ceilalţi? Dacă lor le pasă că tu asculţi rock şi îi irită, e problema lor, nu a ta.

| FloRyX002 a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Vai! voi nu mai stiti sa faceti deosebirea dintre rocker si satanist

| MaskOfSanity a răspuns (pentru FloRyX002):

Să mori tu? Hai, fugi şi taie-te pe mâini, emo-satanistule!

| FloRyX002 a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Asta am sa si fac da te iau la o incercare cocalarotongue

| FloRyX002 a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Asta am sa si fac ....intai fac proba cu lama pe tine

| Polaris a răspuns (pentru FloRyX002):

Shut up, Meg.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru FloRyX002):

Îmi place că mă iei în serios. Continuă, că e amuzant. Nu ţi-ar fi luat mai mult de câteva secunde să vezi ce am în playlist şi cât de "cocalară" sunt.

| FloRyX002 a răspuns (pentru Polaris):

Si daca nu vreau...sa va zic ceva eu de natie nu sunt romanca de aceea gresesc cand scriu

| Polaris a răspuns (pentru FloRyX002):

Taci dracului, ființă pre-pubertară imbecilă! TACI. DRACU'. ACUM.

| FloRyX002 a răspuns (pentru Polaris):

Da am zis ceva? valea ma

| Decrepit a răspuns (pentru FloRyX002):

Te comporti si scrii ca un ascultator de metalcore.Ei dracie, chiar asculti metalcore!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Polaris):

Meg este inteligenta... n-o jigni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FloRyX002):

Ti-am rezervat un loc in Iad.

| FloRyX002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Abia astept dar sa nu crezi ca tu nu ai unu'

| MaskOfSanity a răspuns (pentru FloRyX002):

Da, şi eu mă mir destul de des de incapacitatea ta de a fi coerentă.

| FloRyX002 a răspuns:

Is prosti ma recent am fost facuta,, pockemon,, k ma prefac ca ascult rock prosti lasa-i in lumea lor mi-e si mila de ei sa-i vad straduindu-se sa pronunte cuv rock

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FloRyX002):

Îmi place cum stâlceşti româna. Pokemonule.

| FloRyX002 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Sincera sa fiu niciodata nu mi-a placut romana

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FloRyX002):

Mi se pare şi normal. Doar nu-i cu care te loveşti zilnic.

| FloRyX002 a răspuns (pentru Woodenpints91):

N-am inteles ce ai vrut sa zici dar in fine

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FloRyX002):

Nici nu mă aşteptam să înţelegi.

| FloRyX002 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Oke unde vrei sa ajungi? daca nu scrii romaneste cum dracu sa inteleg?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FloRyX002):

Eu nu scriu româneşte?

| FloRyX002 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Bai sti ce? du-te in lumea ta si eu raman in a mea si gt nu ne mai certam k facem mai rau

| FloRyX002 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Cel destept cedeaza si stiu ca desteptu' nu esti tu

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru FloRyX002):

Esti cam isterica in raspunsurile tale, ai ajuns la pubertate?

Te iei de woodenpins ca nu scrie corect, dar priveste ce ai scris lui SouthofHeaven
"Da ma imi plac rupele astea problema nu acult numai asta in general scream dar merge si un hard rock nu inseamna k daca n-am pus in playlist mel pe care le mai ascult .....nu sunt rockerita",poate ar trebui sa te intorci la clasa intai sau macar sa folosesti semne de punctuatie si sa lasi balta jargonul si prescurtarile de messenger,piti...
Imi spui mie manelist,poate ar trebui sa compari listele noastre si sa vezi cam ce commenturi las!

La raspunsul lui Angel, se pare ca ti-a scapat un detaliu minuscul la raspunsul ei, acela ca este "sarcastic"!

Apropo, ai spus ca nu iti mai bati capul cu mine, dar apoi comentezi de faptul ca te-am facut pitipoanca... cum vine asta, piti?
Si poate ca ar trebui sa-ti scrii ideile (chiar daca sunt idioate) intr-un singur post.
Sugestie din partea unui manelar ca mine! Incearca s-o pui in practica.

| FloRyX002 a răspuns (pentru GodHatesUsAll):

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch ia ma si asculta pana crapi

| Dariusuu a răspuns (pentru FloRyX002):

Tu nu ai nevoie de muzica, ai nevoie de un manual de romana.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru FloRyX002):

Mamă, ce rock dur asculţi tu. thinking

| FloRyX002 a răspuns (pentru Dariusuu):

Si tu de una in cap

| FloRyX002 a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Of ce creier ingust au unii

| FloRyX002 a răspuns (pentru GodHatesUsAll):

Ma dai pe spate cu mel asteatongue

| BabyDollFaux a răspuns:

Nu-i asa? Pe mine ma amuza cand cineva spune :muzica rock e pentru satanisti... Bun deci, cei care spun asta, probabil ca nici nu stiu sa faca diferenta dintre rock, metal, heavy metal, dark metal, death metal....Si unii oameni cred ca rock-ul suna ca death metal, ceea ce nu este asa. Sincer, nu vad ce legatura ar avea satanismul cu muzica rock, poate ca mai sunt cateva cantece care au ca subiect ceva ce ii deranjeaza pe crestini, dar pana la urma, fiecare cantec are subiectul lui happy Si nah, subiectul asta e cam tabu pentru unii laughing

| ionika24 a răspuns:

Fiecare asculta ce vrea