| ProudToBeDirectionerx3 a întrebat:

Mi se pare o absurditate să spui că muzica rock este numai pentru drogaţi şi nebuni. rock-ul înseamnă viaţă!
Acum, dacă asculţi muzică rock eşti considerat un copil al străzii. Ce naiba? Cunosc persoane minunate care ascultă rock. Acele persoane au un caracter de invidiat, de la care poţi învăţa ceva în fiecare zi.
Versurile sunt despre viaţă, despre cât de dură este ea uneori. Despre cum trebuie să ţinem capul sus şi să punem zid tuturor obstacolelor care ne înconjoară. Rock înseamnă pasiune!
Nu te lăsa influenţat de părerea celor din jur şi ascultă genul de muzică care te face puternic!

35 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

#ProudToBeAKvltDirectionerx3

| UnleashedPsycho a răspuns:

Vorbeşti despre rock şi username-ul tău e "ProudToBeDirectioner"? Cum dracu' vine asta? Ai pus întrebarea asta ca să nu te înjure nimeni pe viitor?
"ascultă genul de muzică care te face puternic!" Oh, cut the crap. Tu asculţi One Direction, nu meriţi să spui aşa ceva.

| ProudToBeDirectionerx3 explică (pentru UnleashedPsycho):

Doamne, ascult și One Direction și rock! Ai vreo problemă cu asta?

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru ProudToBeDirectionerx3):

N-am nicio problemă, cred doar că eşti inutilă.

| ProudToBeDirectionerx3 explică (pentru UnleashedPsycho):

Atunci ce cauți aici?

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru ProudToBeDirectionerx3):

E un căcat de întrebare, făcută ca să se răspundă la ea. Credeai că toată lumea o să te pupe-n c.ur?

| thegatekeeper a răspuns:

Prejudecatile cu privire la genul acesta de muzica (in special metal, din care am observat) vor continua sa existe, indiferent de cat de mult s-ar incerca sa se explice cum stau, de fapt, lucrurile. Unii oameni nu vor sa priceapa si nu sunt dispusi sa asculte, preferand sa ramana la "parerile" lor, care nu sunt altceva decat idei preconcepute. Oricum, cine e interesat sa afle mai mult o va face fara sa tina cont de parerea majoritatii sau de prejudecati.

| DdDiX a răspuns:

Mă bucur că mai există oameni care au o părere fooooooarte bună despre rock. Şi mă bucur că exişti pe acest site.
Cei care încă nu au descoperit rock-ul, nu ştiu ce înseamnă să fii într-adevăr fericit şi plin de viaţă.
Bravo şi ţineo tot aşa! Nu te lăsa influenţat de cei din jur!

| Chαяtreux a răspuns:

Mno. fiecare cu parerea lui. Cui ii pasa ce cred ei?
Au tendinta de a jigni ceea ce nu le place.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Adevărul e că n-a spus că ascultă rock...
Dar chiar și așa, nu știu de ce vorbește despre rock.În fine, omul a făcut un gest nobil, ce să zic...laughing

| svartirhimnar a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Băi, am spus..are dreptate la ceea ce zice, însă dacă ascultă şi 1D în acelaşi timp, se vede că nu le are.
Nu a spus, dar are limbajul ăla pe care îl au rockerii în general de pe TPU, şi mna. laughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru svartirhimnar):

Eh,poseri,ce să le faci...

| Duucu a răspuns:

Dacă asculți rock, zi-mi ce părere ai despre piesa asta
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| Alynaaa3 a răspuns (pentru Duucu):

Ai pus-o la misto, nu? oh go on

| MaliciousDeath a răspuns:

Forta disneycore! \m/

| Vans a răspuns:

Evident,e o glumă.

| Alynaaa3 a răspuns (pentru Vans):

Evident, esti proasta!

| Vans a răspuns (pentru Alynaaa3):

Încă n-o dat canceru în tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie îmi place când lumea mă etichetează drept "omul peșterii", plus că e și foarte amuzant.
Până la urmă ce contează ce crede lumea?!

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, acum, frate, nu poti sa fi chiar asa grotesc, conteaza si ce spune lumea ca e comunitatea ta si trebuie sa ai o impresie bunicica sa nu fi dat in colt, dar daca acea comunitate zice ca esti "omul pesterii" doar daca asculti rock, inseamna ca acea comunitate e de tot... si treaba ta daca vrei sa continui asa sau sa faci "schimbarea" si " pasul inainte" de care se canta in rock laughing Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Stai liniștit, mă refeream la părul lung și la barbă. laughing
Automat când te vede lumea pe stradă cu mega barba plus părul lung, te cataloghează drept un sălbatic.Asta nu înseamnă că sunt așa, wtf.
laughing

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte corect laughing Oricum pe afara vezi multi titpi, tipe cu parul verde, roz, albastru, cu parul lung cu barba, cu cercei, piercing-uri si alte minuni. Dar numai la noi in Romania nu trebuie sa fie asa oh go on asa e gena noastra sa barfim si sa etichetam...

| FearOfTheDark a răspuns:

Pai sa-si spele pacatu' de sfintele sarbatori.
Pana acum ne-a facut nenorociti si acum suntem de invidiat.
Eu nu-s de invidiat ca nu ascult one direction.
P.S:Rock-ul de calitate nu se imbina cu 1d.Ori rock, ori 1D.Alegi.Ca BVB si Nickelback sunt numite trupe de rock...asta-i viata.ALA NU E ROCK.

| svartirhimnar a răspuns (pentru FearOfTheDark):

Exact. Bvb ăia îs emolăi care încearcă să pară rock, iar Nickelback e mai mult pop.

| MaskOfSanity a răspuns:

Mai taci, mă.

| MegamortX a răspuns:

:-|... asta e o glumă şi nu mă prind eu sau...ce?

| Andrey3oo7 a răspuns:

Incearca sa asculti si Def Leaprd-Pour Me Sugar On Me (sau ceva de genu')

| RichardCezar a răspuns:

Nu-i baga in seama. Tara asta e ca o turma de oi. Daca vede pe cineva putin diferit imediat se uita cu ochi ciudati. Niste inapoiati. Tu asculta in continuare. Metal is for passion.

Răspuns utilizator avertizat
| jwatson a răspuns:

Te-ai nascut cu 20 de ani mai tarziu. Discutiile astea aveau loc acum mult mult timp, acum fiecare poate asculta ce vrea el. Mai exista cativa care se iau dupa stereotipuri dar lumea a evoluat si accepta mult mai usor stilurile de muzica, imbracaminte, etc.
Nu prea stiu ce-ai vrut sa spui cu discursul asta al tau. Personal nu-mi pasa daca asculti rock, poti asculta si manele atata timp cat pot discuta cu tine.

| BlueTshirt a răspuns:

Am trecut de mult de asta.
Plângeam că nimeni nu mă înţelege şi pe la toate colţurile şcolii se auzeau numai:Taci, vine drogata sau :Asta e o drogată nu vezi cum arată?
Acum dacă m-aş mai întoarce în şcoala aia nimeni n-ar mai spune nimic.
Mi-am găsit prieteni care nu sunt neapărat ascultători de rock, dar care mă înţeleg şi îmi e bine aşa.happy

| Polaris a răspuns (pentru BlueTshirt):

Drogato. Nu vezi cum arăți? Huă.

| BlueTshirt a răspuns (pentru Polaris):

Hua! Huliganule

| SpuneLumii a răspuns:

Parerea mea e ca muzica iti da o stare..de exemplu rockul la uni ii face sa zbiere alti stau linstiti depinde de persoana ascultati muzica ca va completeaza si in care va regasiti