| Daria2222 a întrebat:

De ce bala suferea Michael Jackson, nu-i asa ca de lupus, nu stiu?happy

Răspuns Câştigător
| zooooza a răspuns:

Suferea de vitiligo si lupus.Nu prea am inteles ce e cu lupus. Daca ar putea cineva sa imi explice...

31 răspunsuri:
| DeXxa a răspuns:

Suferea de Vitiligo.

| Mary Marry a răspuns:

Michael suferea de Vitilogo, Lupus si se pare ca in ultima perioada a vietii se spune ca ar fi avut cancer de piele.Acum pe cea cu cancerul nu prea o cred, dar ce este clar acea Vitilogo de aceea i s-a albit pielea nu ca si-ar fi albit-o deuarece ura faptul ca se nascuse negru sau ceva in genul ista.Sunt numai minciuni chestile de genul ista si nu ar trebui nimeni sa greada bazaconiile paparazzilor si al ziaristilor.

| Mary Marry a răspuns:

OF, of of...mai Thealchemist mai.Tot o ti pe a ta cu nebunelile tale.Cum a zis si Luiza daca nu iti place si nu poti pur si simple sa il suporti(chiar daca el nu ti-a facut nimic) nu mai scrie, ca iti zic eu ca un fan adevarat ramane mereu loial omului al carui este fan.Asta daca te numesti fan.Tot o zici pe aia cu platitul la noi in tara ca sa stea cu copiii seara siceva in genul ista. Daca era adevarat nu se mai inbulzea atata lumea atunci cand a deschis parculetul acela, iar la concert nu lesina atata lume.Ca isi ura propria rasa pe asta nu o cred nici daca imi dai 3 miliarde de euro. Poate tu il urasti pe Mike, chiar daca nu pot intelege de ce, deuarece nu ti-a facut nimic.Nu cred.Ca nu vroia sa o atinga pe Lisa ce nu am inteles.De unde sti tu? Si chiar asa, normal ca nu crezi ca era un barbat adevarat ca acum in ziua de azi toti barbatii sunt cu ochii dupa femei si nu stiu cum sa faca ca sa puna mana pe sanii lor sau pe mai stiu eu unde.De Liz Taylor a spus doar ca este o femeie foarte frumoasa si ca este una dintre cele mai bune prietene ale lui. Iar daca muzica lui Mike este superficiala atunci cea a lui Rihanna, Jay-z, Madonna, Britney Spears, Timbaland sau altii de pe acum sunt deja adevarate nulitatii.Cum sa spui despre niste melodii ca ale lui ca sunt superficiale. Daca nu iti plac melodiile lui inseamna ca nu ai sentimente si nici inima.Deuarece prin muzica lui a vrut sa trasmita multa dragoste pe acest pamant. Iar ca Michael era mai cunoscut de cat Prince. Daca tu ii compari pe Prince cu MJ inseamna ca esti nebun dea binelea! Normal ca Michael era mai cunoscut si este mai cunoscut decat orice alt artist de pe acest pamant, el este THE KING! Si nu era cunoscut ca era un occidental ci era la fel de cunoscut si daca te duceai intr-un trib din Kenya ti-o zic eu. Dar asta e, nu poti obliga pe cineva sa placa pe altcineva, chiar daca acel altcineva are miliarde de fanii in intrega lume.
A da, sa iti dau in pont:fi atent sa nu facii vreun infart acum pe 25 iunie ca se face 1 an de cand a murit si iar va fi peste tot. Ce bine imi pare! Dar sunt extrem de trista ca se face 1 AN! Oricum Pa!

| Mary Marry a răspuns:

Cum vrei tu thealchemist.Nu ma intereseaza ce crezi tu despre Michael si despre muzica lui.Cum am zis nu iti place si gata.Nu poti obliga pe cineva sa placa pe altcineva.Eu ti-am zis ce cred.Si sa stii ca nu mai convins.Nu stiu de la MTV ci stiu mai ales din fimulete cu el de pe Youtube.Filmulete din viata sa personala. Iar daca se droga(chiar daca nu prea cred, adica acele medicamente le lua casa poata sa doarma)care este problema? Ce el este singurul star care ar fi luat droguri? Iti zic eu ca toate starurile cel putin o data in viata au incercat drogurile.Printre acestea se numara si D-na Lisa Marie Presley. Ea a recunoscut ca la 15 ani s-a apucat de droguri. Iar aceste informatii le am din inima in primul rand.Altele din interviurile lui, din cantecele lui, din comportamentul lui si di tot cea ce era el. Iar ca a intrat l naftalina. poate pentru tine o fi intrat.De exemplu du-te si cauta in site-ul dela Libertatea sau de la Cancan stiri despre el si din 2002 si din 2005 si iti spun ca sunt o gramada. Oricum crezi ce vrei in continuare.

| Mary Marry a răspuns:

Da a fost o mare conspiratie! Au vrut sa il distruga si pana la urma au reusit.Cum se face atunci daca a fost adevarat ca copilul din '93 a recunoscut ca a mintit doar pentru ca Michael ai da bani in schimb. Iar cel din 2003-2005, tatal sau s-a omorat chair dupa o saptamana-doua dupa ce a muril Michael? Cum se face? Iar la urma Gavin ila a recunoscut si el ca Michael nu i-a facut nimic. a spus asta doar pentru reclama si ca Michael sa ii dea bani, ca si copilului din '93.

| zooooza a răspuns:

Toti care credeti ca era pedofil si alte aiureli mai bine nu mai postati.Adica a donat foarte multi bani pentru copii bolnavi, pentru cauze nobile, a vrut numai bine pe Pamant iar voi (inca)va bateti joc de el. A avut vitiligo, o boala care iti decoloreaza pielea. Dar v-ati pus vreoadata intrebarea de ce avea oameni de culoare in preajma lui? Grace Rwaramba(boan copiilor lui), Kai Chase(bucatareasa) doctorul, cateva garzi de corp si nu doar atat.

| zooooza a răspuns:

Acum am observat ca ai scris "bala". Ai vrut sa scrii boala, nu? Si mie mi se intampla sa scriu tampenii. Dar...mai multa atentie.

| zooooza a răspuns:

Ok thealchemist daca nu iti place M. J. te rog nu mai vorbi urat despre el.Nu vreau sa ma enervez pentru tine.TPU e un site unde ii ajuti pe altii. Unele lucruri nici nu le-am auzit. Chestia cu Lisa, Cu Liz Taylor, cum a fost dovedit ca e pedofil? Nu imbata copiii cu vin. Iar Blanket nu era in nici un pericol atunci cand Michael l-a tinut la geam.Crezi ca i-ar mai fi acoperit faţa daca vroia sa ii dea drumul? Pune-ti intrebarea asta. Oricum degeaba iti spun de chestiile astea pentru ca oricum nu o sa bagi la dovleac.

| zooooza a răspuns:

Ok.Bine ca m-am lamurit ce inseamna "lupus". Nu stiu ce sa zic de cancer de piele. Poate a avut. Dar boala pulmonara...nu cred. Nu cred pentru ca vocea lui, la repetitiile pentru turneul "This is it", nu era schimbata(sau asa mi se pare mie).
Si da.Acei copiii(atunci)au recunoscut ca Michael nu le-a facut nimic.
De ce dormea cu copii in acelasi pat? Pentru ca muuuuulti copiii il iubeau pe Mike. Michael nu a invitat NICI UN COPIL IN PATUL LUI. Apsolut nici-o-da-ta.Clar?
El folosea creme pentru a avea pielea alba.Ca doar nu era sa apara pe scena in doua culori.Nu-i asa?
Va pup pe toti fanii M. J. :X:X
Pa! Pa!
P. S.: F. the press! Michael you are the best!

| zooooza a răspuns:

Ok. Uite un filmulet care sa va demonstreze ca Michael iubea planeta.
http://www.youtube.com/watch?v=jUZ2HTn9GPs
Dar uite si un filmulet care sa va demonstreze cant de mult iubea Mike copiii.
http://www.youtube.com/watch?v=HG7xhKVEKRA

| loredana2012 a răspuns:

Vitiligo

| FreakyFred a răspuns:

Thealchemist, te-ai descris perfect! laughing)

| basexcu a răspuns:

Da... de lupus noaptea cand era luna lina se transforma in lup si isi devora victimelelaughing

| Just Kiddin' a răspuns:

Da. Avea lupus si vitiligo

| Roxss a răspuns:

Ce zici, ma?

| Meandjustme a răspuns:

Mai terminati cu certurile inutile deoarece se stie ca Michael Jackson e nevinovat.(punctlaughing). Din cate stiu eu avea lupus, vitiligo si in ultimii ani parca a suferit de cancer de piele. in fine de mai multe.@Luiza Lupusul e tot o boala de piele ca sa nu mai continui in termeni medicali iti spun mai direct. produce niste pete rosii.(am vazut cu el niste poze pe net )

| Serenity_3531 a răspuns:

Michael Jackson suferea de vitiligo, o boala a pielii.
http://www.vitiligo.ro/Tratamente-medicale/despre-vitiligo.html

| bbe a răspuns:

De capreascasmug:X

| thealchemist a răspuns:

De dependenta de droguri, pedofilie, paranoia, si ura fata de propria rasa.

| thealchemist a răspuns:

@luiza, pedofilia a fost dovedita, cu dovezi reale si cu marturii, numai ca a scapat ca si O. J. Simpson, pentru ca era o vedeta. ce spui atunci de Lisa Marie si problemele pe care le avea sa o atinga? dar faptul ca era obsedat de E. Taylor, pina la a-i cere sa se casatoreasca cu el? suna asta ca venind de la un barbat normal? sorry, eu am ramas la nivelul procesului, in care se povestea cum imbata baieti sub pretextul ca vinul e singele lui Isus. ce altceva mai ai nevoie? iar cind te vei mai uita la "singur acasa", adu-ti aminte ca starul tau preferat a petrecut citeva nopti memorabile cu M. Culkin. e interesant cum atit de multi au cazut in capcana publicitatii pentru M. J. cind el si-a incheiat de fapt cariera de mult, in urma tuturor scandalurilor. ai uitat episodul cu bebelusul pe care era sa-l scape pe geam?

| thealchemist a răspuns:

Fii politicoasa Luiza. idolul tau a fost platit cu o noapte in care s-a jucat cu copiii de la orfelinatul de linga Arcul de Triumf (parca se numea sf. Elisabeta? nu-mi mai amintesc) pentru a face poze cu Iliescu. daca nu stii lucruri de baza tu sa nu vorbesti. eu recunosc ca nu mi-a placut niciodata, iar pedofilia e reala, serios, citeste documentele de la proces. e unul din cei care au scapat de pedeapsa datorita faptului ca e celebru. pentru mine e doar atit, dar e interesant ca pentru altii a devenit asa celebru abia dupa moarte, cind toate agentiile de publicitate au incercat sa scoata ceva din "tragedie". care tragedie? asa pedofil cum era imi pare rau pentru el, nu avea nas, pur si simplu e mai bine pentru el ca a murit. ai cui sunt cu adevarat copiii nu stiu, si nici daca tatal lui ii molesta pe el si pe surorile si fratii lui, dar asta pentru ca nu ma intereseaza. daca esti asa de interesata de el, ar trebui sa cauti tu articole din urma cu 20 ani, eu tot ce spun e ca nu era tipul care iubeste copiii pe degeaba, si ca de la noi i se trage, a pretins ca in Turcia unde urma sa dea un concert ca i se ofere acelasi lucru, o noapte cu orfani, iar turcii l-au amenintat. a urmat treaba cu concertul anulat pe caz de boala, si declinul. ideea e ca asta e sigur, poti sa te bati pentru Kurt Cobain daca vrei, sau Axl Rose, daca au fost nedreptatiti sau nu de catre media, dar MJ e o cauza pierduta. ce ar trebui sa te faca sa-ti pierzi noptile e de ce nu stii asta. publicitatea din jurul mortii lui era de asteptat, dar nu cumva pentru tine e mai mult de atit? cine ti-a bagat in cap prostiile cu "a vrut numai bine pe Pamant"? asta suna a M. J. fan club al anilor 90. mai bine zis cei disperati pe vremea aceea dupa orice produs occidental, iar asta era si M. J. pentru unii din Romania. Prince de exemplu nu a avut faima asta aici, pentru ca nu ne-a vizitat, dar "regele" Michael a fost aici si a avut multi admiratori doar pentru ca era un occidental celebru. daca Prince a cistigat in final razboiul cu M. J., si nu numai pentru ca i-a supravietuit, aici M. J. a fost idolul generatiei de tip superficial al anilor 90, deci daca altii mai in virsta te-au indoctrinat, sorry, au gresit, dar si mai rau, nu sunt exact genul destept, ci cel care crede in reclamele de la televizor.

| thealchemist a răspuns:

@mary marry: tu iei droguri, sau ceva de genul asta?
eu raspund doar la intrebari. daca nu iti place raspunsul, foarte bine, dar nu stiam ca trebuie sa raspundem toti numai cum vrea cel care pune intrebarile.
sigur ca nu ma astept sa schimb opinia unui fan. la tipul asta de intrebare, despre M. J., raspund numai pentru ca sunt uimit. e fantastic ce putere de manipulare are media, un asa zis "star" a fost scos de la naftalina, cu ocazia mortii lui, si a reinviat intr-un fel, dupa ce ani buni nu a existat in media, si asta pentru ceea ce a facut. e interesat pentru mine ca sunt unii care au fost pacaliti, dar asta e, Britney Spears era nebuna si inainte sa se rada in cap, fuma, injura si facea sex de la o virsta foarte frageda, dar companiile de publicitate o transformasera intr-o sfinta, care nu bea, nu fumeaza si mai e si virgina. nu stiu exact cum merge manipularea asa, si daca e nevoie de o labilitate psihica a celui care accepta mesajul, dar in afara de droguri eu nu inteleg cum cineva poate fi atit de naiv incit sa creada un mesaj publicitar. asta ce inseamna, ca cele mai bune masini de spalat sau frigidere sunt cele din reclamele de la tv, pentru tine? cum poti sa crezi prostiile debitate la MTV sau VH1, mai ales cind poti sa citesti informatii alternative reale?
eu repet problema pedofiliei in ceea ce-l priveste pe M. J. pentru ca dupa mine inchide discutia. deci, in cazul tau, te-ai convins singura, sau te-a convins televizorul, ca e o conspiratie a autoritatilor impotriva lui? poate pentru ca era negru, o conspiratie rasista? intreb pentru ca chiar vreau sa stiu, nu incerc sa te conving, dupa mine e mult mai interesant sa vezi mecanismul manipularii. deci tu ce crezi? totul a fost inventat? daca Lisa Marie spune ca era dependent de droguri, in public, vei crede ca era si ea o membra a conspiratiei?
dar, pina la urma, tu esti un fan, asa ce fanatismul e normal. totusi, daca vrei sa raspunzi sa clarifici de ce crezi ceea ce crezi, si de unde vin informatiile tale, as aprecia asta.

| thealchemist a răspuns:

@mary marry: tu iti iei informatiile din libertatea sau can-can?
nu e de mirare ca esti confuza. dar hai sa taiem coada pisicii. cum ai spus tu, un fan e un lucru, si un om realist cu totul altceva. dar daca e sa discutam despre tema pedofiliei, pentru ca ea ar trebui sa fie draga fetelor, marea majoritate a fanilor MJ, ce ai de zis? cum poti tu sa treci peste asta? poti sa treci peste droguri, sa zici ca sunt nimic, dar ce spui de pedofilie? cine a inventat asta? a fost o conspiratie? ce om normal alege sa petreaca nopti intregi singur cu copii? doar pentru a dormi nevinovat cu ei? sunt alte staruri care merita (poate) sa-i aperi, dar chiar un pedofil? ce zici de OJ? se judeca chiar acum, iar totul se bazeaza pe omorirea nevestei, unde e vina, cine a facut-o? daca il crezi cu privire la nevasta, trebuie sa-l crezi si cu privire la jaf, nu? sau daca vrei alt exemplu, ce crezi despre Winona Ryder? nu putea sa fure din magazine pentru ca era draguta si un star, nu-i asa? deci cei ce au depus marturie impotriva ei trebuie sa o urasca, sa-i vrea raul, ca si cu MJ?
cum iti explici tu procesul de pedofilie si dovezile? o conspiratie? sau, mai mult o conspiratie ca sa-l scape, pentru ca valora mai mult asa, liber si in teorie nevinovat?

| thealchemist a răspuns:

Eu cred ca voi toti fanii Michael suferiti de boala dependentei de celebs. mai lipseste un fan Britney, care sa spuna ce mult a suferit ea ca nu putea sa faca sex, sa injure si sa se imbete din cauza clauzelor contractuale, sau in momentul asta un obsedat de Aguilera care sa explice ca noua ei pasiune pentru latex nu are nimic sexual.

| anunknownmjfan a răspuns:

Vitiligobig grin

| crissuliki a răspuns:

Nu, de boala pulmonara, de o boala de piele si de vitilingo. esti fan mj, daca da nu prea se vede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avea bale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitiligo, dar si lupus:d luati id:mj_rip_foreverlove

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lupus = boala care in timp schimba forma si textura fetei