| anonim_4396 a întrebat:

De ce este atat de apreciata Ami Winehouse? Lasand la o parte talentul! Sau pentru ce o apreciati voi?

11 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Astia care spun ca nu era apreciata cat traia, habar nu au despre ce vorbesc, nu au urmarit evolutia ei, nu i-au ascultat albumele, nu au vazut interviurile si concertele ei.
daca apuca sa vina la Bucuresti, si daca starea ei nu se inrautatea din cauza drogurilor (caci inainte sa vina in Romania, a avut concerte in alte tari si era intr-o stare deplorabila), atunci se vedea cat de plina era sala de concerte.
eu am apreciat-o ca talent unic, ca om, asa nebuna si drogata cum era ea, sunt sigura ca nu se va mai naste alta precum Amy.
eu astept sa apara cartea despre viata ei si in Romanica, daca nu a aparut deja...

| Wøodenpints a răspuns (pentru CoquineNoire):

Ce făcuși mă de te-au legat ăștia?

| Nucreeed a răspuns:

Multi o apreciaza pentru ca a muritrolling on the floor

| LikeARollingStone a răspuns:

Nu poti sa lasi la o parte talentul...E cartea ei de vizita. happy (sau era)

| KristalPop a răspuns:

Ce te face să crezi că o apreciez?
O alcoolică cu nişte melodii cât de cât decente.
Melodiile alea au prinsoare la public, şi ea e moartă, deci în mintea mediocrului asta o face superstar printre superstaruri.
Sunt unele melodii care recunosc, îmi plac şi mie cum ar fi Back In Black (hai săriţi, mă, pe mine). Ştiu că îmi plăceau, dar per total, nu ştiu...
Mie unul nu-mi pare a fi atât de bună pe cât zice lumea, dar aici sunt eu subiectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era cam supraapreciata, tinand cont ca era asa de drogata si de betiva.

| BlackWaltz a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce treaba au drogurile si alcoolul cu muzica pe care o producea? Tu nu asculti muzica cuiva pentru ca nu iti place cum suna sau pentru ca persoana respectiva era drogata/betiva/etc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai astept raspunsuri...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este apreciata mai mult post-mortem. La fel ca MJ. Dupa ce a murit, numarul fanilor a crescut considerabil, bine pseudo-fanilor. Cine o baga in seama atunci cand traia?

| fadnox a răspuns:

Daca nu pentru talent atunci pentru ce doar e artist, si cam atat

| msilvia a răspuns:

Avand in vedera ca a fost cantareata nu poti sa o apreciezi decat pentru talent, nu? Adica pentru ce altceva poti sa apreciezi un artist?