| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt atat de multi cei care il urasc pe Justin Bieber?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il invidiaza, m-am saturat toata lumea cand aude de JB vai "gay" si nu stiu ce.

45 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Sa nu imi scot raspunsul de la naftalina ca majoritatea, ca oricum n-am de ce, tu oricum citesti doar ceea ce iti convine. Este simplu: unii au motiv, unii doar au impresia ca au motiv.

| CautNume a răspuns:

Inca cineva obsedat de Justin Bieber care crede ca cei ce asculta muzica adevarat sunt niste invidiosi pe gay-ul afon, Justin. Oare cati mai sunteti?!

| Alexa765 a răspuns (pentru CautNume):

Suntem multi.ne inmultim

| inconscient a răspuns (pentru CautNume):

Daca ne place Justin nu inseamna ca nu ne place si alt gen de muzica! Vreau sa stiu un singur lucru, de ce zice lumea ca e gay? Nu inteleg, explica-mi si mie, te rog! Am inteles ca nu-ti place si nu te judec, nici eu nu-l aveam la suflet pana acum ceva timp, dar mi-am dat seama ca e doar un pusti si ca daca as fi in locul lui, cu atatea insulte si hateri...m-as sinucide!

| CautNume a răspuns (pentru inconscient):

Daca nu ne place Justin nu inseamna ca suntem invidiosi pe el."Gay" ii se spune datorita felului in care "canta", cum arata, imbracamintii...

| inconscient a răspuns (pentru CautNume):

Cum canta? Am mai zis mai sus, la 15 ani ce voce sa ai? Sunt baieti, spre exemplu la mine in clasa care au vocea mai subtire ca a mea! laughing Arata.....ca un adolescent obisnuit si se imbraca la fel ca un adolescent obisnuit! Fiindca nu va place, v-ati facut o idee despre el pe care nu va mai iese din cap! Nici eu nu suport manelele sau Lala band, dar nu o spun chiar asa in public si nici nu-i urasc. Tac si nu ii ascult, desi unele colege vorbesc toooooot timpul despre ei!

| CautNume a răspuns (pentru inconscient):

Crezi ca eu strig pe strazi ce ascult?! Eram la o intrebare despre el.
Apropo, http://www.protv.ro/......-foto.html
Daca tie iti plac hainele asta, freza asta si porti ochelari de soare noaptea...

| Alexa765 a răspuns (pentru CautNume):

Eu nu judec oamenii dupa cum se imbraca sau dupa ce poarta.Eu judec omul dupa ceea ce face si cum se comporta.Si copilul asta are un suflet.A fost la spitale de copii bolnavi etc.

| inconscient a răspuns (pentru CautNume):

Eu am zis in general! Daca s-a imbracat, s-a imbracat! Pe aia cu lanturi pana la picioare si machiati si vopsiti ca niste fete nu-i mai judeca nimeni! Care distrug instrumentele pe scena si scot limba si...nu are rost conversatia asta! Nu are rost sa ne certam pentru el! Pace! tongue OK?

| Duucu a răspuns (pentru inconscient):

Sunt invidios pe Justin că are mulți bani.
Tu ești invidioasă pe Jari Maenpaa că are o voce impecabilă.
Probleme?

| inconscient a răspuns (pentru Duucu):

Ce? laughing
Recunosc ca as da orice sa am o voce frumoasa, sa pot canta, dar pana la invidie...laughing Am spus-o si am s-o mai spun, rock-ul nu e printre preferatele mele, insa Amy Lee, oricate ar spune unii, chiar are o voce buna, chiar foarte buna!
Nu cred ca JB e un motiv pentru cearta! Sa-l lasam in pace, acolo unde el! De acord?;happy
O seara frumoasa!winking

| CautNume a răspuns (pentru Alexa765):

Mi-am spus parerea despre el si atat.Nu poti sa spui ca l-ai judecat dupa ce face si cum se comporta pentru ca nu-l cunosti.Si asta cu spitalele e pentru imagine.

| Duucu a răspuns (pentru inconscient):

Lasă seara.
Deci tu nu ai voce, dar ai vrea să ai.
Atunci cei care nu ascultă Beibăr, și-au dat seama că au o voce mai bună, așa că au încercat să caute genuri muzicale cu voci impecabile.
Și ghici ce gen au găsit?
Bingo, rock-ul!

| CautNume a răspuns (pentru inconscient):

Nu ma cert pentru el...Ma rog, era vorba doar de o parere. Daca voua va place...
Apropo, cand am zis "Inca cineva obsedat de Justin Bieber..." aici nu ma referea la cei ca tine.Ma refeream la cei care altceva nu mai asculta, au avatare, poze de profil, n postere cu el etc...

| inconscient a răspuns (pentru CautNume):

Am inteles. Ascult si eu maxim 3 melodii si am un poster de la o revista BRAVO, pentru ca nu am avut cum sa-l arunc! laughing
Nu sunt obsedata de el, mi se par o prostie obsesiile astea! am si eu niste preferati, dar nu exagerez chiar asa! si u pozele de profil, asta e! big grin big grin

| inconscient a răspuns (pentru Duucu):

Bine, bine, ai castigat! Las seara, ca a trecut!
Noapte buna! laughing

| RyGoLeTa a răspuns (pentru CautNume):

Lasa nu te mai agita ca tot nu ai ce le face fanilor...
Stii de ce s-a dus la spitale? ca sa il imite pe Michael Jackson, il imita tot timpul si deja a zis ca vrea sa il intreaca ca se crede mai mare ca Michael, auzi si tu mai mare laughing Never!
Si-a luat mai nou si o maimutica, la fel ca Michael...
Imitatia nu are valoare.

| Alexa765 a răspuns (pentru CautNume):

Sincer,eu chiar cred ca are suflet bun.Asta este parerea mea si punct.Nimeni nu mi-o schimba.Eu cred ce spun fanii despre el nu oricine.

| Behindyou a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Si ce daca il imita pe Michael Jackson? O zic ca-i un lucru bun. Singurul lucru bun din cariera sa de cantaret ratat. Nu vad nici o problema in faptul ca INCEARCA sa-l imite pe Rege. Singurul lucru gresit, e ca se crede mai tare.

| Nucreeed a răspuns:

Crezi ca ne intereseaza pe noi de cati bani are ala si cat de faimos e? NU...voi ii stricati imaginea! Fanii astia disperati ca tine care se mai numesc si "beliebers" sau cum pIm si il pupa in fund toata ziua pana se inroseste! Voi va ganditi toata ziua numai la relatii/baieti/"dragoste" si automat va place justin bieber.dar nu ne bagati pe gat piesele lui pentru ca dupa parerea noastra sunt de tot rahatu! DEAL WITH IT
si inca ceva... fetele care asculta One Erection/Justin Bieber sunt la varsta varfului lor hormonal si de aia sunt atat de innebunite dupa ei.
trupele astea de baieti sunt pentru fetele adolescente sau mai mici ceea ce este playboyul pentru baietii de aceeasi varsta=)
Le permite fetelor sa experimenteze si sa'si exprime sexualitatea intr'un mod fara riscuri si care in general este acceptat de societate.Pot chiar sa devina obsedate si incep sa aiba fantezii cu acesti tipi fara ca sa aiba de a face cu perspectiva unei relatii in viata reala.

| Alexa765 a răspuns (pentru Nucreeed):

Cred ca voi Hate-ri ii stricati imagine facandu-l in anume feluri.Eu sunt belieber si ma mandresc cu asta.

| Thunderstruck a răspuns:

Am vazut ca ai zis ca are voce, bani si arata bine...Bani, foarte bine, sa aiba, ma doare fix undeva de cati bani are, cei mai buni artisti nu au peste 500 de milioane de euro in conturi.Frumos? Nu ma bag, nu-s gay, dar se imbraca exact ca un cocalar, ceea ce si este. Voce? =)))))).Ma tata, uite asta-i voce http://www.youtube.com/watch?v=WEL6_SuQCu8. Cand o sa fie asta cel putin pe aproape, de fapt, nu stiu de ce zic pe aproape, cand o sa fie macar 0, 0001% din ce voce are James aici, sa-mi spui si mie.Nu cred ca stii ce inseamna sa ai voce.In plus, James canta si la chitara la 220 bpm, ceea ce probabil nu va face vreodata bieber... Imi pare rau ca sunt promovate astfel de non-talente. Orice poponar poate face vocea lui Bieber, dar vocea lui James e unica, nici nu stiu de ce i-am comparat, ar trebui comparat cu Lil Wayne si alte specimene.

| mimiwewem a răspuns:

Poate nu îl plac fizic.

| RyGoLeTa a răspuns:

Comparati si voi asta:

http://www.youtube.com/watch?v=kXhy7ZsiR50

Cu asta:
http://www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4

Jb:
Atata superficialitate, mandrie, se da mare, imita, are o voce.....chiar nu vedeti?

| Wøodenpints a răspuns:

Nu sunt mulţi. Iar cei care nu-l suporta, încă mai au un strop de demnitate şi un simţ al penibilului foarte bine dezvoltat.
Chiar n-ai cum să arăţi/cânţi ca gibonu' ăla şi să nu ţi se pară ceva extrem de penibil.

| RyGoLeTa a răspuns (pentru Wøodenpints):

Perfect adevarat.

| RyGoLeTa a răspuns (pentru Wøodenpints):

Multumesc si eu sunt printre aceia happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece "muzica" lui este de căcat.

| FearOfTheDark a răspuns:

Ca suntem hateri.
Sunt 1000 de motive pentru a-l ura pe asta.Nu pot sa le scriu pe toate ca nu-mi trec prin minte. Poate hainele, muzica(daca se poate numi asa), freza, fanele, mizeriile pe are le face.Ma mir cum de a iesit din toate scandalurile cu...mandrie(daca ii pot spune asa)
Si sincer, chiar nu as vrea sa fiu in pielea lui.Mi-e bine in piele de hater.

| inconscient a răspuns:

Nici nu ma obosesc sa-ti explic, nici eu nu stiu sigur! Ma mir cum de nu se urasc si pe ei insisi! sad
Oricum, nu li-l putem baga pe gat! Nu le place, nu le place si punct!
Si zic unii ca are voce de gay! El a inceput sa cant la 14 ani, fratilor! Era un copil, ce voce vrei sa aiba la varsta aia! Acum s-a mai maturizat si el!
Daca nu le place de ce nu tac? Sa taca, sa nu-l urasca, pentru ca ura tot ura ramane! Si nu e buna pentru suflet!

| Alexa765 a răspuns (pentru inconscient):

Cred ca in sufletele celor care-l urasc predomina invidia

| inconscient a răspuns (pentru Alexa765):

Da! Mare invidie! E frumos, are voce si e bogat, de ce sa ne ascundem dupa deget?

| anonim_4396 explică (pentru Alexa765):

Chiar deloc.

| SuperSaiyan4 a răspuns (pentru inconscient):

Tu ai vazut ce fata de fata are si ce freza si de ce poarta cercei? II ceva travestit.

| inconscient a răspuns (pentru SuperSaiyan4):

Ai si tu dreptate...Dar nu inteleg ce e cu ura asta! Astia care-l urasc sunt mai obsedati decat alea care-l iubesc! laughing De ce ura! e mai buna indiferenta! eu ma prefac ca nu stiu cine sunt PSY sau Lala band...si-mi e bine, foarte bine! Nu-i ascult, nu-i urasc, sunt super OK1 De ce sa ma stresez cu asa ceva?
Am vazut muuulte! Dar el nu e nimic in comparatie cu Miley Cyrus, de axemplu, care a intrecut orice limita! Astea sunt doar parerile mele! big grin

| Salahadin73 a răspuns:

Supraapreciat.
Tu de ce il placi?

| tlaura a răspuns:

Il invidiaza, LOGIC

| tlaura a răspuns:

Gelozia nenea, gelozia

| tlaura a răspuns:

Stiu sa-si tina gelozia deoparte laughing

| claudia511 a răspuns:

De-asta: http://jb-fever-romania.blogspot.ro/......bain.html. Are o freza, valeu, zici ca-i o periuta de dinti. "Muzica" lui, sau mai bine zis, behaitul lui de capra. Ce canta el pur si simplu nu transmite decat o imensa durere de cap. Asta-i parerea mea.

| astainumelemeu a răspuns:

Un motiv ar fi ca cineva s-a gandit ca are o voce prea subtire si are 16 ani ar trebui sa cante ceva de varsta lui nu doar ceva care sa le placa doar prepubertarelor din lume

| Alexia777 a răspuns:

Il urăsc pentru ca sunt geloși pe el.

| bella98 a răspuns:

Invidie?

| Alexa765 a răspuns:

Partea buna e ca nu toate rahaturile pe care le citesc, le si pun la suflet.Dar chiar imi pare rau pentru Justin Bieber.

| gg4gg a răspuns:

Foarte multi spun ca l-ar omori pe Justin Bieber, dar cea mai mare parte o zic asta doar pentru a nu fi ridiculizati de ceilalti, toti am ascultat macar odata o melodie de-a lui inainte sa stim ca "nu e bine sa ne placa sau ca e gay etc".