| BomboDinCongo a întrebat:

De ce sunt foarte mulți români care le urăsc pe Adele, Rihanna, Lady Gaga, dar în același timp sunt fani Inna, Alexandra Stan și alte pițipoance d-astea?
E vorba de patriotism sau prostie?
Poate că nici muzica lui Lady Gaga nu e grozavă( MIE îmi place), dar totuși, Lady Gaga a câştigat patru premii la MTV EMA 2011, trei premii la gala Brit Awards 2010, iar Adele a câştigat 12 premii la Billboard Music Awards.
Inna ce a câștigat? Patru premii la Romanian Music Awards 2010.
Deci un fel de festivalul de la Mamaia,o șușanea penibilă.
În orice caz, am observat că așa zisele cântărețe românești încearcă fără succes să le copieze pe marile artiste americane, deci numai originale nu sunt Inna,Corinna și toate astea.
Așa că de ce ar trebui să-mi placă Inna? Mai bine ascult Lady Gaga. Măcar Gaga știe engleză,piesele ei sunt mai frumoase.
Melodiile Innei sunt niște zgomote absurde(Bumpți Bumpți), ea face muzică de club de cocalari ratați.
În orice melodie de-a Innei sunt trei sunete care se repetă la nesfârșit și 2 versuri cântate pe diferite game.
Eu mă așteptam ca românii care le detestă pe Adele, Lady Gaga să asculte Metallica,Nirvana,Nightwish.dar de unde, ei ascultă căcaturi românești doar pentru că-s românești.și mai sunt și mândri cu asta!

Răspuns Câştigător
| CandyHearts a răspuns:

Eu sincer nu ascult muzica romaneasca de nici un fel,singura melodie este "minim doi de la Velea",eu in general ascult Rihanna,Beyonce,Jennifer Lopez,Aaliyah,kanye west,Jay z, Eminem etc (ma rog te-ai prins) Adele trebuie sa recunosc ca nu ascult( e prea "sensibila" pentru mine, iar Lady Gaga e prea ciudata, rock iar nu ascult, deci nu toata lumea uraste vedetele straine si iubeste doar muzica romaneasca(din contra), nu le poti compara pe Inna si Alexandra cu Beyonce, Rihanna sau J LO laughing mai au 100 de ani pana sa le ajunga.

10 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

Există mulţi cercopiteci care cred că un câcat pe băţ românesc e mult mai minunat/splendid/mirific decât un câcat pe băţ din America. Au impresia că trebuie neapărat să asculte orice porcărie doar pentru că e românească, pentru că altfel înseamnă că nu sunt mândrii de ţara lor. Cretini, ce să le faci? Ăştia nu mai ştiu să asculte muzică pentru mesajul pe care îl transmite ci doar pentru ţara de provenienţă, pentru sound, pentru buriceală (cum a zis careva mai sus), etc.

| Woodenpints91 a răspuns:

Performanţa cuiva nu se măsoară în premii. Sun extrem de mulţi care cântă mai bine decât cam toţi comercialii de pe piaţa, însă nu au ieşit de sub anonimat.
Cât despre lady gaga....este doar un produs comercial extrem de jalnic, şi încearcă mereu să "şocheze" prin penibil pentru a rămâne pe piaţă.

| Mădă0611 a răspuns:

Eu nu ascult rock, dar nici tantile mentionate oh go on Adele aia are o logica de 2 lei, Lady Gaga e tot mai praf, adica in afara de Eh, nothing else to say, nu imi place nimic, RiHanna (a se citi si h-ul, cum pronunta Badea) e la fel de praf laughing
Inna & co. sunt apreciate pentru ca fac muzica de club. Majoritatea oamenilor nu au treaba cu versurile, sa fie de ţopăială sau buriceală rolling on the floor
Multumita lor nu mai ascult radio.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Mădă0611):

Şi ce contează logica lui Adele?
Nu trebuie să fii prea inteligent, ca să reţii 5 versuri, având o voce destul de bună, în cazul ei. Chiar crezi că cineva s-a interesat de IQ-ul Innei?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Prin muzica se transmite un mesaj, asta ar fi scopul ei, mult mai important decat bunadispozitie. Adele nu face muzica de club unde nu conteaza mesajul ca daca are e come on, let's dance, touch me, kiss me, din astea.
Tiesto - Dance 4 life,
Above & Beyond presents OceanLab - On a good day,
Above & Beyond feat Richard Bedford - Thing Called Love,
Above & Beyond feat Zoe Johnston - You Got To Go (you got to know that the sky belongs to no one smug),
Adam Kancerski feat. Aneym - It Takes Time,
Aly & Fila feat Jwaydan - We Control The Sunlight (pastrand in minte clipele frumoase si retraindu-le, poti sa "controlezi lumina soarelui"),
Andy Moor feat Meredith Call - Undeserved,
Birdy - Skinny Love (asta pentru logica, are, desi pare sa nu),
Carrie Skipper - Time Goes By (Floris de Haan Chillout Mix)(Time goes by
From the point of no return
You've gotta be strong enough to learn
Time goes by
The love you leave behind
Builds a temple in your mind),
Daughter - Youth (And if you're still breathing, you're the lucky ones.
'Cause most of us are heaving through corrupted lungs.
Setting fire to our insides for fun
Collecting names of the lovers that went wrong
The lovers that went wrong.)
Conjure One - Extraordinary Way (Vocals by Jane),
Conjure One - One Word (Vocals by Jane) si nu mai pun, ca sunt multe. Asculta macar versurile ultimelor 2 melodii, citeste-le daca nu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa asculte muzica rock? Pe bune? Cel putin la mine-n scoala/cartier daca asculti asa ceva toata lumea te face satanist. In legatura cu Lady GaGa, si ea se asculta, dar melodiile romanesti au mai multa priza la public decat cele in engleza, mai ales de afara. Iar Inna are o voce super dar isi strica reputatia cu melodii house de rahat. Ar trebui sa cante mai mult melodii de genu' "Tu si eu". Dar asta e. Suntem romanii si n-avem ce face happy.

| AntoniaOrman a răspuns:

Mie imi plac Adele, Lady GaGa si Rihanna.Ascult muzica lor.Chiar ascult Adele-Rolling in the deep live.In general nu prea ascult melodii romanesti.Asta pentru ca nu imi plac.De la artistii romani in afara de Dead Man Walking de la Smiley nu-mi place nimic. happy

| Innnaa a răspuns:

Mie imi plac Rihanna, Lady Gaga si Adele si ascult melodiile lor.Imi place si trupa Evanescence. Si ai mare dreptate.

| IDoNotKnow a răspuns (pentru Innnaa):

A,pai si de asta ai numele Innnaa sau de ce?

| MrsEinstein a răspuns:

Muzica rock e mucizica adevărată.
Şi daaa, îmi place de Gaga e nonconformistă.Şi daa, o uărsc pe Inna, şi pe Alexandra.
Fără supărare dar au nişte piese oribile.