| WayhaughtK a întrebat:

De ce toata lumea zice ca nu poti ajunge la un nivel inalt daca te apuci putin mai tarziu de vioara? (in cazul meu 18 ani). Multi m-au descurajat, dar eu vreau sa invat cu orice pret.

7 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Nici un detaliu nu ai dat.
1. De ce anume să te apuci?
2. Ai zis 18, ce? Ani, sper.
3. Ce vrei să înveți?

| WayhaughtK explică (pentru ancaval):

De vioara si da 18 ani.
Nu am observat ca lipsesc cuvinte in intrebare. Am facut un edit.

| ancaval a răspuns (pentru WayhaughtK):

Depinde de școala la care vrei să te înscrii pentru cursurile de vioară, care țin vreo 3 ani, nu? Poate școala are o limită de vârstă. Te poți interesa.
Sau, dacă nu te acceptă la școală, poți face meditații cu un profesor.

Eu zic că NU e târziu să te apuci de vioară. Fă ce îți place ție.
Și...ști cum e, lumea vorbește, și ce trebuie, și ce nu trebuie. Cum ar fi să asculți de lume? Unde ai ajunge?

La 18 ani......ai viața înainte!

| WayhaughtK explică (pentru ancaval):

Am vorbit cu un profesor nu voi merge la o scoala. Si a zis sa merg la el sa vedem daca merita sau nu, dar a zis ca e alegerea mea daca voi vrea sa continui.

| ancaval a răspuns (pentru WayhaughtK):

Bineînțeles că e alegerea ta. Încearcă. Vezi ce poți.

| WayhaughtK explică (pentru ancaval):

Asta am sa fac happy
Si chiar daca nu am nu stiu ce talent, tot o voi face!

| Popa482 a răspuns:

Niciodată nu e prea târziu să faci ceva. Cât despre părerea celor din jur nu ar trebui să te intereseze întrucât dacă ai pleca urechea la toți n-ai rezolva nimic în viață