| anonim_4396 a întrebat:

Esti pro sau contra manele? happy

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

In legatura cu manelele nu am probleme. Nu sunt pro sigur, dar nici contra nu sunt, fiecare asculta ce vrea. Insa nu sunt de acord cu comportamentul idiot pe care il au unii adepti ai manelelor. Asta e chiar o problema, nu manelele in sine.

51 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Uita-te la avatarul meubig grin

| DoOdO a răspuns:

Pana la urma fiecare ask ce vrea...

| amc a răspuns:

Contralaughing)))
jos cu manelelecall meu

| Slavic a răspuns:

Buna.

Cu toţii ştim că gusturile nu se discută şi nici nu pot fi. Sau poate da? Omul este făcut în aşa fel încât să nu fie de acord cu seamănul său sau, mai bine spus, este una dintre aşa-zisele calităţi ale speciei umane! Ce sens ar mai avea viaţa dacă am avea respect unii faţă de alţii şi ne-am înţelege deciziile şi părerile! Cum ar fi dacă am trăi într-o simbioză perfectă? Da, ştiu! O asemenea situaţie o găsim doar in cazul unor plante sau animale, nicidecum în cel al omului! Eu de exemplu sunt Pro la manele sar iubesc rock si altele fiecare om cu gusturile luiwinking

Pa, pa.

| Katiee^^ a răspuns:

@Slavic : Nu ti-am cerut sa o faci pe filozoful rolling on the floor Chestiile acelea le stiam si eu + nu discutam gusturi, ci v-am cerut parerea in legatura cu un gen de muzica happy Daca vroiai sa o faci pe desteptul, nu ti-a iesit! Mai incearca...

| Katiee^^ a răspuns:

@Denysuk: Nu judec pe nimeni in functie de genul muzical pe care-l prefera. Observ ca va place sa o faceti pe filozofii, dar mai mult vorbiti aiurea.

| Mjdolhfi a răspuns:

Eu una nu ascult...si nu am nimic contra celot care asculta, treaba loroh go on

| User a răspuns:

De acord cu @xibalba.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Mai mult contra, dar sunt bine venite unele manele la petreceri, nunti, botezuri etc.

| deejayra a răspuns:

Pro...mai ascult din cand in cand o arabeasca, o greceasca, vreo melodie de Dragana Mirkovic.
Pun pariu ca o sa fiu invadat de Stupid, dar multi habar nu aveti ce inseamna o manea adevarata. Voi cand auziti "manea" va ganditi numai la Guta si Salam.

| sfo a răspuns:

Idem Criticul big grin

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Eu ascult toate genurile de muzica de la manele la rock, de la hip-hop (adevarul e ca asc mai putin dar imi plac unele) la populara. Nu ma deranjeaza cu nimic gusturile nimanui si chiar nu ii inteleg pe cei care ii injura pe manelisti si fac tot felul de glume, de parca ei nu ar aculta un gen de muzica si altuia nu i-ar placea. uite ce e in clasa la mine se aculta si rock si manele dar se presupune ca manelele sunt contra rock si invers... uite ca noi putem sa le ascultam pe amandou si nimeni nu mi-a zis nimic. Parinti mei ma lasa sa ascult si manele si rock, prieteni mei chiar dacauni nu ascult manele asta nu inseamna ca nu mai sunt prieteni cu mine. Incercati sa vedeti si partea buna a manelelor si a rock-ului si a tuturor genurilor de muzica, stiti ca exista si muzica populara specifica romaneasca pe care nu o mai poate canta nimeni in afara de romani, uite ca eu nu vad cu uni tineri isi amintesc ca mai exista acest gen. Imi place foarte mult raspunsul lui xibalba si intr-adevar uni se comporta chiar ciudat si ma mandresc sa spun ca nu sunt unii dintre acestiabig grinwinking

| Abcfunny a răspuns:

Contra

| Zâmbărici a răspuns:

Maryus37 cum ai zis tu ca manelele nu se studiaza nicaieri dar rockul se studiaza undeva?thinking hmm nu cred.Deci eu ascult unele manele care sunt mai faine nu le ascult pe toatewinkingwinkingInsa la nunti sau la botezuri nu cred ca nu se baga manele asta ...Se baga populara, manele, muzica usoara in orice caz ati auzit voi la o nunta bagandu-se rock? Eu nu am auzitwinkingwinking... Akuma gusturile nu se discuta fiecare asculta ce ii place deci eu sunt pro manelelor adevarate nu la toate pieselewinking

bye bye

| Zâmbărici a răspuns:

Asha e deejayra asta e ce sa faci:Xlaughingunii au niste conceptii aiurea
laughing

| vampirika a răspuns:

Contra

\m/

| vampirika a răspuns:

Adica ce vrei sa spui zatz?:]]

| Smackdown a răspuns:

Contra

| fevrier a răspuns:

Nu-mi plac, dar cu ce rost să fi contra?
Cine ascultă, ascultă.

| Aerosmith a răspuns:

Contra. Dar nu imi pasa daca ceilalti asculta. Mereu imi iau castile la mine.

| smolnarkarina a răspuns:

Contra

| Summer_1837 a răspuns:

Eu contra. Dar fiecare asculta ce vrea pana la urma

| just|breathe a răspuns:

Contra normal...rock on.\:m/.

| zorialbi a răspuns:

Contra manelelor happy

| Ann™ a răspuns:

Contra cu tot sufletu' :-&

| razadeluna a răspuns:

Contra

| zatz a răspuns:

Bai voi nu stiati ca maneaua ucide?

aa.si pot sa jur ca jumate din cei care au zis ca sunt contra asculta manele.doar ca le e rusine dechestia asta si incerc sa se motiveze zicand ca sunt contra.laughing
manele strica romania si reputatia romanilor in alte tari. din cauza tiganilor care le canta si a prostilor care le asculta.

| StelutaDintreNori a răspuns:

Contra.

| andr14 a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui.