| ghindele a întrebat:

Hei toata lumea am nevoie de un raspuns urgent!
1. Ce trupe rock sunt sataniste?
2.Metallica e trupa satanista?(eu cred ca nu dar nustiu sigur)
3.Semnul "pacii"este cu adevarat satanist?
4.Ce trupe rock gen metallica sa ascult dar nu satanisti.
5.Tokio Hotel este o trupa satanista?(eu cred ca nu dar am nevoie de raspunsul vostru)
MULTUMESC!(ORICARE AR FI RASPUNSUL)

18 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

1.pai stii sunt asa multe trupe care au de fapt in versurile lor rugaciuni la Satan poti sa te uiti si la un documentar interesant pe youtube industria muzicala demascata intorci cdu adic dai pe rev si se vede ca se inchina acolo la diavoli si spun lucruri rele de dumnezeu led zepplin ac-dc care inseamna antichrist devils child si altele slipknot helloween sunt pagani si slujesc sarbatoare pagana.

2.da mettalica e trupa satanista siau omorat basistul inainte de un concert si au angajat pe altul care sa le faca versuri si sa cante la bas care slujea ingerii cei rai mai ales ca tipa ala care canta zbiara aiurea de diavoli fulger papusi sanatorii si altele.mettalica e trupa rea se imbraca si in negru au fani drogati betivi tatuati

3.da semnul pacii a fost inventat de satanisti la udstoc un concert deal lor in care se faceau ca lupta pentru pace si fara razboi de fapt cantau incantatii diavolesti pe acolo cu astia hendrix lennon bitals joplin sau cum o chema e semnul gloriei lui lucifer asupra oamenilor fii lui dumnezeu

4.trupe din astea frum cum ar fi tokio hotel skillet three doors down lifehouse three days grace

5.nu sunt o trupa care nu are treaba cu satan si canta chiar foarte frumos mie imi placea de bil da nu imi place de cand sia schimbat frizura

sper ca te-am ajutat

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Dumnezău):

Aproape-aproape că te-am crezut. Ai fumat tu ceva...

| Dumnezău a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Ce vorbesti ma tu acolo nu ma droghez m-a invatat mama sa nu ma ma drogez

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Dumnezău):

Mintenaș aprind o lumânare, să-ți concediezi ghiavolii lăuntrici, Dumnezăule, că tare te mai chinuie.

| Dumnezău a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Ba distrusule stanistule ceai fumat num veni tu cu cuvinte din astea de destept ca nu faci nici cat o ceapa degerata

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Dumnezău):

...și ne iartă nouă greșelile noastre, și nu ne duce pe noi în ispită, și ne izbăvește de cel rău, că a ta este împărăția, și puterea, și slava, în numele Tat... f_ck it! I'm not doin' this anymore.

| Dumnezău a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Ce te rogi ma ceai patit nu tie bine?

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Dumnezău):

Damn it, știam eu că n-o să meargă, cu o întrerupere așa barbară. Ai niște demoni neostoiți, flămânzi și de o cerbicie obeză.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Dumnezăică, pentru prima dată într-un an în care m-ai făcut să râd în hohote. Morrrrr rolling on the floor))))))))))))))))).

| aliceinchains a răspuns:

Vai, ce răspunsuri.
Hai că încerc eu.
1. Vrei să zici de metal, adică black, gen Gorgoroth, Marduk, Cradle of Filth, Venom...
2. E pe dracu. Cântă thrash metal și n-au nici o legătură cu satanismul.
3. La fel, e pe dracu.
4. Megadeth, Annihilator, Anthrax, Slayer... sunt o groază, caută și tu.
5. Cine mă? Pe bune? Ăia îs niște păpușei gay care nici măcar nu cântă black metal... sau metal... sau rock. Ce cântă ei e poponăreală.

| Woodenpints91 a răspuns:

Sper să mori în chinuri sau măcar de cancer.

| FadetoBlack a răspuns:

Ioai,răspunsuri, răspunsuri de rahat.
1. Venom, Gorgoroth, Cradle of filth
2. Metallica nu e trupa satanistă
3. De unde ai scos porcăria asta?
4. Metallica cântă thrash metal, poţi încerca, Megadeth, Slayer, Anthrax, Lazarus A.D, Kreator şi caută pe net, formaţii de thrash.
5. T.H este o trupă penibilă, genul muzical e geva pop-rock, porcărie în adevărtu' sens al cuvântului, nu sunt nicidecum satanişti raised eyebrows.

| Vans a răspuns:

Ai primit nişte răspunsuri de tot căcatul.Eu nu mai explic nimic, ca n-am chef.
Poate ai norocul să vină careva să-ţi zică.
Ah! Şi, nu asculta Metallica de Crăciun, nu-i bine.Te bate dumnezo!

| Zeflemitoarea a răspuns:

Voiam să-ţi explic frumos, mă rog, cât de frumos pot eu, dar am văzut întrebarea numărul 4.

| FreakyChucky a răspuns:

1.cele care canta heavy metal/hard rock in special, in general cam toate au tenta de satanisti[Black Veil Brides, Bless the fall, Dead by april etc etc]
2.da
3.nu,semnul pacii e semnul pacii->>http://cugetortodox.wordpress.com/......-fereasca/
4.gen Metallica sun satanisti aproape toti... poti asculta Boys like girls/30 seconds to mars/3 doors down/Aerosmith/Simple plan/Nickelback/Crossfade/Hinder/The all American Rejects/BonJovi etc etc
5.nu este...ei canta pop-rock/au ritm ok/nu au mesaje sataniste.
sper ca te-am ajutat

| StJimmy a răspuns (pentru FreakyChucky):

'ai de capu' tau...

| lKopilasFaraNasl a răspuns:

1.Trupe sataniste: Tokio Hotel... in unele cazuri
2. Nu, nu este metallica nu este in niciun caz trupa satanistalaughing
3.LoL semnul pacii indica pace nu razboi deci LOL ca nu.
4.Three days grace( SHUPER)
5.Tokio hotel cred ca este putin satanista. in unele cazuri cum am spus!

App: Muzica rock este super tare!

| Vlad_Jogo_1981 a răspuns:

1.Nu prea cunosc niciuna
2.Metallica nu e nici vorba trupa satanista.
3.Semnul pacii nu e satanist, e pace combinata cu disctractie
4.Eu cunosc doar de heavy metal adica mai zgomotos...Skillex, Three Years Grace etc.
5.Tokio Hotel este o trupa satanista cred....nu sunt sigur