| Kimberly2005 a întrebat:

Hei, TPU! Stiu ca o sa sune cam aiurea, dar am o intrebare: Cum as putea sa devin cantareata? Am voce si asta ma avantajeaza insa nu stiu ce as putea face ca sa imi indeplinesc visul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la cursuri, canto sau cum se zice, la un liceu de arte cu profil de muzicā și urmezi o facultate bazată pe muzică.
Apăi te poți înscrie la diverse concursuri, poate să începi să cânți și la un instrument ca opțional, poate începi să îți scrii propriile cântece și să faci propriile nevative, așa poate fi ceva original, decât să le cumperi de la alții, ai putea da demo-uri la un studio... producători și chestii din astea, sunt n posibilități de a-ți îndeplini visul, trebuie să cunoști diverși oameni din domeniul ăsta, dar trebuie să te plimbi prin mediul ăsta al căntăreților.
Trebuie să înveți mult, să ai cunoștințe în domeniul ăsta să știi cu ce se mănâncă, pentru că îți place, ai putea reuși, va fi greu la început, dar trebuie să muncești din greu pentru a reuși.