| NinaWoolf a întrebat:

Sunt sigura ca multi dintre voi ati patit la fel ca mine:Eu vreau sa merg la un liceu de arta si mama vrea sa merg la unul bun! Cum asi putea s-o conving sa ma lase in pace pentru a putea decide singura unde vreau sa merg?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Da, te inteleg perfect! Dar totusi, ce faci cu liceul de arta?straight face
nu poti face nimic mai departe...nimic! straight face

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai talent si chemare pentru vreo arta trebuie sa-ti urmezi chemarea. Ca s-o lamuresti pe mama ta ii poti spune ca, indiferent de ce profil are liceul urmat, poti intra si urma orice facultate, conteaza doar sa ai bacalaureatul. Succes si numai bine!

| Sin a răspuns:

Fa-o sa realizeze ca in ziua de azi in Romania mori de foame si cu 2-3 facultati bune, nu mai e valabil numai pentru liceul de arta.
Asa ca de ce sa nu te lase sa-ti urmezi visul daca viitorul pentru intreaga Romanie oricum suna sumbru?

| NinaWoolf explică:

Afrodita...
si eu sunt din Arad big grin
Vreau sa merg la canto clasic happy
imi fac anul asta trupa gothic-metal
(stiu ca este dificil oh go on happy ma voi descurca)
si vreau sa merg la arte sa-mi pregatesc vocea straight face
cand fac 18 ani ...ma mut in Finlanda happy
si imi voi face o trupa gen:nightwish, Epica

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

Am facut liceul de arta arad si nu imi pare rau. doar ca am fost din clasa a 5-a cu acordul parintilor si sprijinul lor. adu-i argumente si vorbeste-i cand e bine dispusa ca sa te asculte. e important sa alegi ceva util ( o meserie poate ). daca faci liceul de arta ce faci dupa aceea? astept raspuns

| EUSIATIT a răspuns:

Da ai dreptate sa te lase s faci ceea ce vrei tu E decizia ta si ea doar trebuie sa te sustina. Spune-i cu frumosu si fa o sa te inteleaga, sa se mai uite la tv ca sunt destule emisiuni despre ce si cum trebuie sa suntina parintii copii in tot ceea ce vor ei bafta

| QueenA a răspuns:

Buna! Explica-i mamei tale de ce e asa important sa mergi la un liceu de arte. Daca nu o poti convinge, nu te da batuta! Fa meditatii (daca le ai cu desenu') sau canto. Nu renunta. Poate ca, mama ta isi va da seama ca poti lua anumite decizii si singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sumbru sau sobru (corect gramatical)