| anonim_4396 a întrebat:

Hey :* de unde as putea sa invat sa cant la chitara? pe net nu cu profesor. un site cu niste lucruri de baza daca stiti happy

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

E greu sa inveti de pe net. Sfatul meu e sa iti gasesti un profesor sau cel putin pe cineva care se pricepe. Astfel si tu vei invata mai bine. Una e cand iti arata si iti explica cineva si alta cand vezi tu pe net.

| MusicFromAvenue a răspuns:

Cel mai bun mod de a invata la un instrument este sa te inveti cu un profesor, mai ales la chitara pentru ca foarte multi se dau profesionisti si publica anumite lucruri pe care tu nu le cunosti si nu iti poti da seama daca e corect sau gresit. Daca chiar doresti sa inveti de pe internet fara a te mai deranja cu un profesor iti recomand sa eviti siturile romanesti si sa inveti mai mult de pe situri precum E-CHORDS.COM care este un site foarte bun de unde poti sa te inveti. Nu iti recomand sa inveti la inceput singur ci cu un profesor pentru ati da seama cand gresesti si cand canti corect. Multa bafta in continuare si sa nu renunti niciodata la chitara!

| ianaa a răspuns (pentru MusicFromAvenue):

Mersi mult :* doar ca momentan am portofelul inghetat ca sa zic asa smug am strans bani pentru chitara, iar acum nu mai am pentru niste cursuri cu un profesor smug, dar ma descurc eu :*