| alestyles a întrebat:

Michael jackson sau justin bieber? si de ce?

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cine dracu l-ar alege pe Justina? Poate fetele de 14-15 ani lesinate dupa idolul lor supraevaluat, bwuahahahah

| UnBroken2016 a răspuns:

Cati 12 ani ai sa faci o comparatie atat de idioata? Compari o legenda cu un ratat? Sa ma astept si la " Adele sau Nicki Minaj? "

| Coquina5 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca adele canta un anumit gen de muzica mai profund decat nicki minaj nu inseamna ca e mai buna decat a doua.
chestia asta e relativa.

si nicki minaj o da chiar foarte bine in rap si are flow si voce, insa imaginea o strica.
daca si adele ar fi avut o imagine preponderent pitiponceasca si nicki minaj nu, atunci nicki era perceputa ca fiind mai buna si mai valoroasa decat ea.
si tot asa, daca nicki canta melodia skyfall, era perceputa mai buna decat adele.

nu trebuie sa ne luam dupa aparente in industria muzicala.
cum si lady gaga e super excentrica, si a fost destul criticata pentru imaginea ei, e o cantareata completa: canta si la pian, are o voce foarte buna si e o actrita eleganta, care-si joaca rolul cu gratie, original, si biness.

eu nu ascult comercialisme, si nicki minaj are cateva melodii bune care o avantajeaza...melodii care nu se dau la tv, sau din cate am vazut eu nu se dau la tv.
ce criticati voi, restul, va luati dupa ce apare la tv, prin presa/media...si media ii strica imaginea ca o da in ridicol si penibil, ce-i drept...
dar asta tine de orizonturi limitate.
toti ipocritii o critica pe nicki, dar i-ar da-o intre buci si intre tate.

dar repet, daca cineva are o imagine publica mai excentrica si mai pitzi (ca pana la urma asta se vinde, nu trebuie sa le condamni), nu inseamna ca e mai inferioara decat una mai serios imbracata si care canta chestii profunde...desi eu pe adele nu o consider deloc profunda.
sa canti despre dragoste, dezamagiri, despartiri...nu te face decat o zana cliseica ce se vrea a fi o profunda si o filosoafa.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Coquina5):

Nu depinde neaparat de ce canta dar si modul in care te prezinti. Chiar daca imi place melodia asta, tot mi se pare aiurea ca tipa e dezbracata.
https://www.youtube.com/watch?v=2ebfSItB0oM

Răspuns utilizator avertizat
| Coquina5 a răspuns (pentru TrainRider):

Http://i.memeful.com/media/post/WwlrlvR_700wa_0.gif

si ce, am zis eu ca enya sux?
imi place si mie o melodie de ale ei si atat. (aia, sail away, sau cum dracu se numeste)
nu e genul meu, atata tot, nu am zis niciodata ca e de cct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum compara o legendă cu un eșec.

Răspuns utilizator avertizat
| Ventilator12345 a răspuns:

Nu este frumos sa compari un barbat cu o femeie. BABY BABY BABY, AUUU