| RyGoLeTa a întrebat:

Michael Jackson sau Justin Bieber? De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt fana, dar aleg Michael Jackson pentru ca m-a impresionat felul in care danseaza (e greu sa-l imiti) si plus ca Justin Biberon nu se compara.Ce are el special? Are doar voce si atat. Michael Jackson are inca milioane de fani, desi el nu mai e printre noi (Michael Jackson nu e mort.El traieste in milioanele de fani care il apreciaza si niciodata nu va murii)

| RyGoLeTa explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur happy asa e nici in vise nu se poate compara, sunt foarte fericita ca nu vorbesti la trecut de el.Eu sunt o mare fana si voi fi mereu, imi pare rau ca nu l-am prea apucat, am doar 14 anisad Asa nu e mort, il simt parca ar fi langa mine.Nimeni nu va mai fi ca el el a fost este si va fi in continuare cel mai tare cantaret si dansator.Nu se mai naste, este un fenomen.I love you Michael♥ Angel:* R.I.P Mj El a fost prost ca s-a facut alb si cu toate operatiile estetice... traia si acum daca nu lua medicamente, droguri.In inima mea el niciodata nu va muri,dacama credeti incerc sa fac si anumite miscari si cant melodiile lui apoi le compar cu cele de azi si nu se compara. Pentru toti fanii lui respect deplin si chiar daca nu sunt fani ma bucur ca l-au apreciat,el a ajutat oamenii,un mare cantaret, un mare dansator, un mare ton al modei, un mare om, un mare suflet milos♥

| Andreea0612 a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Pentru cei ce sunt informati prost cu moartea lui... Michael nu a murit din cauza medicamentelor si a drogurilor, era perfect sanatos, iar pentru culoarea pielii nu a facut nici-o operatie, iata ce s-a intamplat -> http://www.youtube.com/watch?v=ulQTZ7C4Tgw.
Cat despre moartea sa ar trebui sa te informezi mai bine, el a fost omorat de catre iluministi fiindca nu s-a supus si a facut videoclupuri despre credinta in Dumnezeu si mult mai multe impotriva satanismului -> http://www.youtube.com/watch?v=sUeuwowyld4
Sunt mult mai multe videoclupuri de pe youtube despre iluminati si demascarea lor dar pentru inceput te invit sa te uiti la astea, daca vrei (aici iti va zice tot ce trebuie ca sa intelegi ce s-a intamplat cu industria muzicala si ce sunt iluminati) -> http://www.youtube.com/watch?v=gEzFHvQ5f98
http://www.youtube.com/watch?v=CgnJdRb-6bU
http://www.youtube.com/watch?v=3z2kXRuMDsg
http://www.youtube.com/watch?v=U2b8F_9GZ3s
http://www.youtube.com/watch?v=lRjaiHHqiQU
http://www.youtube.com/watch?v=puxcrBmqWTg
http://www.youtube.com/watch?v=sUeuwowyld4
http://www.youtube.com/watch?v=HEDVM5Cmzao
http://www.youtube.com/watch?v=Ilf-vJoa2RQ
http://www.youtube.com/watch?v=_kgwAuUzdwk
http://www.youtube.com/watch?v=X0GmhtPxyKM
Mai cauti tu daca esti interesata.

| Andreea0612 a răspuns (pentru Andreea0612):

Ps : stii ca de multe ori se scria in ziare si dadea la tv ca Michael era pedofil, si mai multe... dar in realitate astea nu erau adevarate ci "ei" il pregateau pe Mj pentru moarte.
La inceput i-a stricat reputatia pentru a face mai usor de inscenat moartea sa, asa face si cu Tupac pentru ca a facut muzica impotriva "lor" iar acum e la puscarie pentru ceva ce nu a facut -> http://www.youtube.com/watch?v=puxcrBmqWTg
Asa se intampla si la noi cu multi artisti care si-au vandut sufletul pentru faima si bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea0612):

,,Iluministi'', de la ei iei lumina?rolling on the floor)))))? Poate vrei sa spui ILUMINATII
Si nu a avut nici o legatura cu Michel Jakson, tu gandesti cate teste s-au facut pentru a gasi cauza mortii? Si, acesta a murit datorita substantelor gasite in dozele pe care le lua pentru a rezista la atatea concerte, turnee ...etc.
Intelege copiluta ca ILUMINATII are legatura cu politica si nicidecum de religie!
Acum te rog sa-mi raspunzi la urmatoarea intrebare cum poate sa fie perfect sanatos daca el e in pamant si la autopsie nu a prezentat urme de violenta?
Daca ii strica reputatia ILUMINATII lui Michel, cum poate face mai usor de inscenat moartea? Asta pe sistemul eu azi te injur, ne batem si aproape te omor si a doua zi esti gasit mort.Cine sa-l fi omorat oarethinking Logica ta e lipsita de logica.
Si serios ma crezi ca poti sa iti,, vinzi sufletul'' si am pus ghilimelele pentru ca nu poti vinde ceva ce pur si simplu nu se afla in lumea materiala cuiva, care nici el nu este in lumea materiala.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Stai putin, tu de dai drept moonwalker dar ii faci pe Michael prost?! Tu nu esti nici macar un amarat de fac daca asta e parerea ta! Vitiligo iti spune ceva? Cauta pe google si dupa vei intelege de ce s-a facut alb.Sincer si eu daca eram de culoare si sufeream de aceasta afectiune m-as fi facut alba.Pentru ca ramai cu pete pe tot corpul.Si operatiile estetice...ei bine nu e treaba ta! Nu este singurul care si-a facut.Cauta tu sa vezi cate vedete de la Holywood si-au facut operatii si dupa sa critici! Si inca o data...nu esti fan MJ!

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Giulia97Anna):

*fan

33 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

L-ai comparat cumva pe regele pop cu Bieber? Mă rog, revenind. Aleg Michael Jackson. De ce? Pentru că, spre deosebire de Bieber, avea voce bună, a reuşit să lase o amprentă destul de mare în istoria muzicii, şi chiar şi în ziua de azi, multă lume încă îl mai ascultă. Cât despre Bieber, el va fi uitat în câţiva ani.

| Woodenpints91 a răspuns:

Este ca şi cum ai compara o dacie cu un Mustang gt500...

| WR104 a răspuns:

Dan Diaconescu.

| cooldreams a răspuns:

Ador Michael Jackson! Am un folder cu sute de poze si mereu le pun pe desktop. Stiu aproape totul despre el. (Bine, am uitat, deh big grin). Ador Bilie Jean, SMooth Criminal, Beat it, Bad (ador costumul ala! love struck), Man in the Mirror, thriller, Rock with you, Don't stop till Get Enough, Black and White, JAM, Blood in the Dancefloor, Ghosts etc. Si ador dansul lui Moonwalker! L-as privi si incerca la infinit, dar niciodata nu-mi iese laughing. Recunsosc imi place si JB, dar nu-l pot compara cu MJ. ma bucur ca ii esti fan!

| RyGoLeTa explică (pentru cooldreams):

Buna! Suntem parca la fel,si eu incerc sa fac ca el,pun poze mereu pe desktop cu el,da na nu am sute de poze o sa fac si eu un folder asa,imi place poza ta♥ El mereu va fi frumos R.I.P Michael Jackson,ma bucur ca esti fan.I ♥ you Michael♥ Nimeni nu va mai fi ca el,si muzica aceea veche,of chitara aceea mai ales in Beat it numai s-a dus, voce, miscari, puritate el simtea muzica si altii il critica ca facea stii tu la inceputul Billie Jean big grin Nu se mai naste, dar vad ca el continua sa scoata piese noi laughing doamne am vazut una in care canta el si facea miscarile lui o fata se numeste Hollywood tonight si acolo zicea ca lipseste din melodie geniul lui Michael Jackson love struck Ma bucur ca inca mai exista fane si fani♥ Eu ascult intruna melodiile luihappy Bravo!

| RyGoLeTa explică:

Sunt perfect de acord cu voi, Justin Bieber oboseste cand canta, muzica praf, voce... Nu imi place deloc.Pe cand Michael Jackson♥ Dans, miscari, voce, tot extraordinar, ca el nu se mai naste I love you♥forever Michael Jackson♥ El este in Rai acum♥

| RyGoLeTa explică:

V-am dat la toti cate 2-3 voturi, as vrea sa va dau funda la toti dar nu se poate. Dupa cum vedeti am poza cu Michael Jackson♥ Nu-i frumos? Care sunt melodiile voastre preferate?

| RyGoLeTa explică (pentru RyGoLeTa):

P.s Preferate de la Michael Jackson♥

| Woodenpints91 a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Mie-mi place Beat it şi Smooth criminal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Give in to me e preferata mea

| RyGoLeTa explică:

Ati luat Pepsi cu Michael Jackson? Eu am castigat o sticla 0, 5 din primahappy As vrea sa imi cada si un cod poate castig vreo jacheta sau un tricou cine stiehappy

| aumih16 a răspuns:

Michael jackson ca justin bieber nu o sa ajunga niciodata la valoarea lui michael jackson ala era unic avea calitatile lui

| Prototypul a răspuns:

Parca iai compara pe eminem si pe sean paul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Prototypul):

Nu e nici o diferenta. Amandoi canta la fel de prost laughing

| butterflyone a răspuns:

De Michael Jackson probabil se va mai auzi peste ani si ani, dar de Justin Biber ma indoiesc complet `!

| ElenaMaria003 a răspuns:

Nu am nimic cu Justin Bieber. Dar il aleg clar pe Michael, datorita mesajelor din melodii, vocii lui minunate, dansurilor extraordinare si stilul lui propriu. Documenteaza-te si vei afla ca Justin il imita pe Michael, se insipira din el. Deci e ca si cum ai intreba: Cine este mai bun? profesorul sau elevul? intelegi? happy

| RyGoLeTa explică (pentru ElenaMaria003):

Buna!
Stiu ca il imita dar nici in vise nu va ajunge ca el acum sa fim seriosi...

| ElenaMaria003 a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Normal...:D si Rigoleta, cred ca... :)) http://www.facebook.com/rigoleta.soare?ref=ts&fref=ts?

| RyGoLeTa explică (pentru ElenaMaria003):

Da happy mai descoperit, da-mi si mie facebook-ul tau prin mesaj. :*

| AN1NA a răspuns:

Serios...Ce întrebare. Normal ca Michael Jackson, adica regele iubirii, al pacii, al muzicii, al raiului.Owh.
Omul asta a facut atat de multe bune pe lumea asta şi lumea a incercat sa faca bani pe el şi mai multe chestii rele.
Eu, totuşi cred ca Dumnezeu l-a luat sus pentru ca lumea asta rea nu il merita...

| Katalyna99 a răspuns:

Michael Jackson deoarece este Regele muzicii pop, a fost un renumit cântăreț american, care a adus contribuții importante muzicii, dansului și modei.

| Boxxy a răspuns:

Doamne, ia-l pe biber si intoarce-l pe michael jackson.
Sigur michael jackson, asta nici nu se discuta laughing)

| GavrilGabriel1999 a răspuns:

Michael Jackson l-a inspirat şi pe Justin Bieber. Chiar justin bieber a spus într-un interviu, că dacă Michael Jackson nu era, nici el nu ar fi fost un artist. Toţi artişti au trăit la umbra lui Michael Jackson.

| Nyes a răspuns:

Justin Bieber il copiaza pe Michael jackson. ( de fapt incearca) dar nu e singurul motiv, eu sunt un mare fan. Am 13 ani si este artistul meu preferat