| HeartBeat_5869 a întrebat:

La ce este mai usor sa canti? Chitara sau pian?big grin[mentionez ca imi place muzica rock] Vreau sa ma duc la cursuri, dar nu stiu ce sa aleg thinking

Ma puteti ajuta? Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Anemona a răspuns:

Hei:* eu am studiat vreo 5 ani pianul si mi se pare mai usor decat chiatara. oricum daca iti place rockul mergi pe chitarahappy e mai la moda in prezent dar mai deosebit e sa faci pian :* sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Eu am cântat la amândouă, şi, deşi toţi spun că "nu există instrument mai uşor decât altul", eu pot spune că chitara e mai grea. La pian am cântat acum câţiva ani, iar la chitară cânt de 2 ani şi ceva, şi mi-a fost foarte greu la început. Dar, din punctul meu de vedere, e un instrument sublim, îmi place mult mai mult ca pianul.
Deci nu te lua după...care-i mai "uşor", ia-te după ce te atrage mai mult.

| Andruza a răspuns:

Mie aman2 imi place
Usor nu e la nici una
Eu cred ca la chitaraaalove struck
Succeskiss

| KidOoNh a răspuns:

Daca vrei rock poti canta la chitara rock este super fain si eu am cantat intr-o vreme si mi-a placut dar m-am lasat pentru ca nu imi mai ajungea timpul sigur du-te la chitara este super fain cel mai greu este cum se acordeaza.Numai bine si noroc Pa

| dudu13 a răspuns:

Chitarahappy Si pentru ca ai zis ca iti place muzica rock, chiar iti recomand chitara, e un avantaj in muzica rockhappy

| cossmy a răspuns:

La chitara...am invatat in 2 luni. e f usor. la pian stiu ceva, da nu f bine. Dar pentru rock, e excelenta...si nu numaiwinking

| Angel0 a răspuns:

Este mai greu sa fugi cu un pian în spate decât cu o chitara.