| SoaDFan a întrebat:

Mai nou tot vad aceste "razboaie" intre rockeri si manelisti. Unul din argumentele cele mai folosite este "rockerii sunt satanisti,pyeyy satanaa!".Dar azi am mers la pagina de profil a lui Salam,si cand am citit comenturile, m-a apucat groaza.Nu am vazut nici o persoana care macar stie sa vorbeasca, e plin de analfabeti.Deci,va intreb eu,rockerii ne distrug tara? toti manelistii sunt prosti,inculti,analfabeti, si majoritatea tigani.ASTA ne face de ras tara.Si mai au si tupeu sa comenteze ca "rockul e satanist"Vreti sa stiti ceva? ascultati asta:
http://www.youtube.com/watch?v=8gtLNssNaOw
http://www.youtube.com/watch?v=6ynrSEjHyRI
http://www.youtube.com/watch?v=XWE7boPU6kI&feature=relat ed
http://www.youtube.com/watch?v=BcL---4xQYA
ASTA ESTE ROCK! DA, ATI AUZIT BINE! ASTA E ROCK
M-am saturat sa imi spuna toti manelistii nespalati pe strada "ti-a murit frizerul? HUEHUEHUE! satanistule!"

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Chiar mă gândeam că voi regăsi în link-uri Stairway to Heaven, una dintre cele mai frumoase melodii, din toate punctele de vedere.
Nu îi mai băga în seamă, așa cum am mai spus, am fost făcută satanistă, antihristă etc., dar tot ce fac e să mă amuz când văd oameni într-atât de limitați.
E normal să fie agramați maneliștii, nu trebuie să fii prea inteligent ca să îți placă un așa gen, la fel cum pentru rock/metal e invers, îți trebuie ceva mai mult ca să înțelegi muzica asta!

| Aneurysm a răspuns (pentru aliceinchains):

Maneliştii agramaţi? Nu-i pleonasm?

| aliceinchains a răspuns (pentru Aneurysm):

Din nefericire, locuiesc într-un oraș plin de maneliști, iar ăia care nu-s așa, sunt houseri. Foarte puțini care să mai asculte muzică bună. Așadar, cunosc destule persoane care ascultă tot felul de mizerii. Nu-s toți agramați, inclusiv fosta mea colegă de bancă asculta manele, dar scria corect. (Bine, nu prea avea ceea ce se numește creier, dar totuși nu avea probleme de genul ăsta). Depinde de oameni, unii pe care îi știu ascultă și muzică comercială, dar și rock/metal. Cum e asta posibil, habar n-am!

16 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Razboaiele sunt de fatada.Si consider ca oricine se limiteaza la contre, cu dintisorii scosi aiurea, fie el manelist/houser, sau metalist/rocker, este mediocru.Intrebarea mea e alta.Pe cand un Bamboo sau o dugheana de provincie aruncata in aer, cu tot cu staff si porcusorii zdrumicatori de-acolo? Asta ar insemna razboi, copii.Ca de vorbit si de ars in sarcasme, mai elaborate, sau mai de santierist, poate toata lumea.Rock-ul e satanist ca asa au invatat ei,de la muica,de la taica sa nu umble cu pletosii drogati betivi si dubiosi,mai de la un binevoitor,mai de la un popa ce vine cu brutal death metal la scoala sa arate necuratia si cu reversed-lyrics la Stairway to Heaven sa arate cum Plant si-a implantat in carlionti chemarea dulce a Satanei si altele.

PS : Exista atat manelisti inteligenti - o raritate,ce-i drept -, cat si metalisti si rockeri complet retarzi, ceva mai multi, dar tot rari, pusi in comparatie cu masa de ascultatori.Si-i cerc vicios.

| Polaris a răspuns:

Sunt un rocker analfabet.

| andrei213 a răspuns (pentru Polaris):

Esti doar un fraier ca rocker nu poti sa te numesti prin ce ai afirmat poti sa spui ca esti un gras manelist cara mananca mici ca tot romanu si bea bere si ragaie

| Polaris a răspuns (pentru andrei213):

Sunt un rocker analfabet manelist care mănâncă mici și bea bere și râgâie. Whatcha gonna do?

| andrei213 a răspuns (pentru Polaris):

Iesi acasalaughing) esti prea prost ca sa ai cont pe situ' astarolling on the floor sterge-l (Contu)laughing) degeaba il ai faci toti absolut TOTI rockeri de rashappy

| Polaris a răspuns (pentru andrei213):

Nu, tu faci rockerii de râs, rockerule.
Ești așa de prost încât crezi că Metalica se scrie cu doi de L.

| andrei213 a răspuns (pentru Polaris):

A zis Slash sa o s**i happyasculta-l pe dolanescuwinkingsi Metalica e de fapt Metallica cu 2 de Lwinking

| Polaris a răspuns (pentru andrei213):

Ești atât de prost încât crezi că Led Zeppelin e o formație.

| andrei213 a răspuns (pentru Polaris):

E firma de servicii funerare

| CautNume a răspuns:

Si tu mai si esti atent/a la ce zic toti manelistii? Lasa-i sa ascult in continuare jegurile lor.

| shadovv a răspuns:

Muzica e subiectiva. Deci nu o poti judeca estetic... dar pot sa o judec etic si intelectua si vreau sa spun ca nici o tabara nu are dreptate.

| Aneurysm a răspuns:

Dă-i dracu'... manele sunt un lucru inferior şi ca să se simtă mai intelijănţi se bagă în ceartă şi-ajung să bată câmpii precum o tornadă într-o turmă de rinoceri. Niciodată să nu laşi garda jos. NICIODATĂ! Eşti mai inteligent, tu stăpâneşti totul, TU EŞTI STĂPÂNUL!
Atâta am avut de spus...

| mytzy1999 a răspuns:

Nu trebuie sa ii iei in seama si mie in fac la fel pitzipoancele din clasa,, emotisto ce faci ti-a murit mama?" dar nu le bag in seama cu siguranta rockeri sun muuuulllllt mai sanatoshi decat manelistii yak

| NeguraCarpatilor a răspuns:

De ce ar trebui sa ne razboim din cauza genului de muzica pe care il ascultam? Nu vad nici un razboi, doar oameni inculti care din lipsa de ocupatie se iau de altii care asculta ceva...diferit.Nu ii baga in seama, dar eu daca as fi in locul tau si s-ar intrece limita, le-as inchide gura.Nu te lasa la toti prostii si fii TU, nu le da satisfactie