| Melanyxyz a întrebat:

Neata...vreau si eu sa stiu cine asculta rock si ce parere are despre acest gen de muzica tongue. Credeti ca rockeri sunt niste persoane care merita ignorate?

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Lol, nu! Am intrat pe profilul tău și-am văzut pe-acolo un Linkin Park... presupun că ești doar la început și asculți rock de puțin timp, să nu iei în seamă tot ce se spune sau ce zic houserii/maneliștii cum că rockerii sunt sataniști etc.
Dacă îți place, nu renunța, căci a rămas singura muzică de calitate și cea mai puțin comercială! Sunt și aici trupe comerciale, dar mult mai puține decât în orice alt gen.
Eu ascult rock și metal de pe la vreo 13 ani și în ăștia aproape 5 ani am fost făcută satanistă, ciudată etc., dar mie mi se cam rupe și așa e cel mai bine.
Nu merită "ignorate" persoanele care ascultă rock ori metal, majoritatea sunt inteligenți și poți purta o discuție cu ei. Eu am prieteni care ascultă house, chiar și manele, dar mă înțeleg ok cu ei, chiar dacă eu nu ascult deloc așa ceva. Îi accept, suport și m-am obișnuit cu ei.
Nimeni n-o să te excludă dintr-un anume grup pentru că tu asculți rock, poate doar n-o să-ți înțeleagă gusturile și o să le clasifice altfel, pentru că nu ești ca marea masă. Cam asta se întâmplă de regulă, dar nu-i mare chestie, chiar nu contează.

16 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Si eu ascult si rock.
Nu, nu trebuie ignorate.

| FadetoBlack a răspuns:

Bună
aceiaşi chestie o zic şi eu, nu baga lumea în seama, multe persoane nu mă înteleg şi primesc o grămadă de întebări că ce-mi place la muzica rock, da e un gen dar trebuie să o simţi... Am prieteni şi eu care nu sunt rockeri, şi chiar mă înteleg foarte bine cu ei...
Poate chiar mai bine decât cu unii rockeri...
NU tebuie ignorate, de cele mai multe ori întâlnesc rockeri foarte culţi, inteligenţi! Şi cu vocabular!
NU băga lumea în seamă!
Numai bine!

| Melanyxyz explică (pentru FadetoBlack):

Ma bucur sa vad ca sunt si oameni intregi la cap blushing...da si eu am prieteni care nu sunt rockeri si ma inteleg cu ei super ba chiar au inceput si ei sa asculte laughing dar frate unii sunt "cretini" adica nici nu vor sa te vada zici ca cine stie ce le-am face oh go on...Ma rog, rockul este si va fi mereu o ARTA si nu muzica de doi lei! happy

| FadetoBlack a răspuns (pentru Melanyxyz):

Muzica de doi lei e aia de acum, inna, corina, şi căcaturile alea de house...
În cazul meu nu acultă... normal tot timpul în viaţă o să întâlneşi cretini, care o să se bage unde nu-i fierbe oala, dar trebuie să înveţi să-i ignori! happy
Să nu le dai satisfacţie, la un moment dat se vor plictisi big grin

| Melanyxyz explică (pentru FadetoBlack):

Asta cu siguranta voi face, sper sa dea roade! happy Ms!

| FadetoBlack a răspuns (pentru Melanyxyz):

O să dea! :* cu plăcere happy

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Ascult rock. Imi place acest tip de muzica. Fiecare are dreptul de a ignora pe oricine.
PS: Nu asculta Bullet for my Valentine si Asking Alexandria, sunt trupe de rahat.

| TheLordofSalem a răspuns:

Daca asculti rock cu adevarat nu poti sa ai decat o parere foarte buna despre acest gen de muzica. Rockul insa, este mai mult decat un gen de muzica. Este pana la urma un stil de viata, iar muzica rock trebuie simtita, traita, trebuie "sa o ai in sange". Altfel nu are cum sa iti placa acest gen de muzica. Cat despre faptul ca acestia trebuie ignorati nu sunt de acord. Sigur se intampla sa mergi pe strada si unii sa se uite mai ciudat la tine, insa asta e viata. De obicei ii ignor. Am prieteni care nu sunt rockeri si cu toate astea nu ma ignora, ba din contra...ne salutam, discutam si nu ne certam. Sigur ca mai sunt si unii care zic: ala e ciudat, asculta "muzica de nebuni", etc.
Sigur ca avem si noi gasca noastra de prieteni adevarati(pana la proba contrarie) unde discutam tot felul de lucruri. Bem, fumam, cantam la chitara, etc. Am incercat sa iti raspund cat pot de bine la intrebare. Sper ca te-am ajutat.

| Wøodenpints a răspuns:

Păi,dacă chiar îti place rock-ul, puţin îţi pasă dacă cei din jur te ignoră sau nu.
Dacă cineva te ignoră doar pentru muzica pe care o asculţi, oricum nu era o persoană demnă de atenţia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rockerii sunt doar nişte sananişti nespălaţi. Să nu te împrieteneşti niciodată cu ei.

Ia şi ascultă nişte manele :
http://youtu.be/71ww3XH4zEg
http://youtu.be/XtLvlaGJJEU
http://youtu.be/2DfYLar2QGI

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce manele mişto.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Mda...cred că am greşit linkurile. Megadeth si celelalte "căcaturi" erau deschise de tatăl meu. Eu voiam să postez ceva cu Salam.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai mult ca sigur.

| GoldCobra a răspuns:

Eu ascult rock. de ce sa fie rockeri ignorati ce ai cu ei?

| Melanyxyz explică (pentru GoldCobra):

Nu am nimic, si eu sunt rockerita, doar ca multa lume are o problema cu noi, ca sa zic asa, sti gen " aa nu stam cu astia ca sunt satanisti" si alte prostii din astea oh go on